EVLS Prague Pro letos nebude…

Prestižní EVLS Prague Pro byla po několik let zřejmě nejvelkolepější show v režii IFBB Professional League na starém kontinentu. Během sedmi ročníků (2012–2018) se v české metropoli představila absolutní kulturistická špička včetně naprosté většiny finalistů uplynulých Olympií. (Pouze sedminásobný šampion Phil Heath se v Praze objevil jako ambasador bodybuildingu, nikoli v závodních plavkách na pódiu.) EVLS Prague Pro tak byla pro našince mnohdy jedinou příležitostí spatřit na vlastní oči velikány profesionálního bodybuildingu. Po loňské přestávce tak fanoušci kulturistiky a fitness nejen v Česku ale i v sousedních zemích s napětím očekávali informace týkající se plánovaného letošního ročníku.

Vynikající Roelly Winklaar dokázal zvítězit na posledních dvou ročnících EVLS Prague Pro.

Bohužel, ty, kterých se jim od pořadatelů v těchto dnech dostalo, jich příliš nepotěší. EVLS Prague Pro 2020 postihl podobný osud, jako jiné soutěže v době koronavirové pandemie, kdy organizátoři byli nuceni vlivem velice nejistého vývoje situace a vágních prognóz pro další období své akce zrušit. Letošní ročník EVLS Prague Pro se tedy definitivně neuskuteční.

Nabízíme i oficiální prohlášení za pořadatele, které pronesl Managing Director EVLS Prague Pro Adam Kindl:

Vážení příznivci kulturistiky,

vzhledem ke stávající pandemii koronaviru COVID-19 jsme bohužel nuceni Vám všem oznámit, že EVLS Prague Pro 2020 se neuskuteční. Všechny nás to velice mrzí, nicméně nejsme schopni akci uspořádat z několika závažných důvodů, kterými jsou především aktuální nařízení vlády ČR týkající se akcí pro větší počet osob, dále pak nemožnost vstupu osob na území ČR a celkové nastavení momentálního stylu života a cestování. Vzhledem k výše uvedeným důvodům jsme nuceni akci posunout na rok 2021.

Vás všechny prosíme o pochopení našeho kroku a zároveň děkujeme za podporu jak v době stávající pandemie, tak po celé ty dlouhé roky, kdy jste s námi! Za organizaci EVLS Vám slibuji, že uděláme všechno, co je v našich silách, abychom Vám v roce 2021 zase přivezli do Prahy ty největší hvězdy světové kulturistiky a připravili Vám tu nejlepší evropskou show.“