FLEX LEWIS – aktuální foto, porazí Curryho, Jacksona nebo Rhodena?

Olympia víkend čeká…

Za normálních okolností by nás dělilo asi už jen 10 týdnů od Olympia víkendu a všichni by byli v přípravě. Zrovna ten letošní ročník je hodně očekávaný a já osobně se na něj těším víc, než na jakoukoliv jinou Olympii od roku 2012 dál. Termín v září bohužel nevyjde kvůli globální panice spojené s koronavirem, který ovládl média pro rok 2020. Olympie se však naštěstí dočkáme a bude to takový krásný dárek před Vánocemi. Závod Mr. Olympia a k němu přidružené další soutěže ostatních kategorií se uskuteční v termínu 18. až 19. prosince 2020. Bylo by moc pěkné kdyby své narozeniny 18. prosince v Las Vegas mohli oslavit dva kulturisté, které vy moc dobře znáte a s největší pravděpodobností jim také fandíte.
Phil Heath to má jednoduché, protože jako sedminásobný šampión má kvalifikaci zajištěnou a stačí pouze rozhodnutí, že závodit bude a následně podepíše smlouvu o účasti. Druhý oslavenec ještě na Olympii nezávodil a svou účast na té letošní Olympii si tedy bude muset vybojovat na soutěžích, na které se aktuálně připravuje. Řeč je o Milanu Šádkovi.

X-faktor: Flex Lewis


Tento článek je však o někom jiném. Jde o jedno další velké a i pro československé fanoušky mimořádně zajímavé jméno. Je jím dnes již sedminásobný šampión 212 Olympia, velšský kulturista James “Flex” Lewis. Ten si totiž poprvé po 9 letech od Arnold Classic Europe 2011 připíše svůj další start v otevřené kategorii s těmi nejlepšími a největšími kulturisty na světě. Od britského kulturisty a toho dost možná nejlepšího ambasadora sportu očekává každý něco jiného. Bez ohledu na tato očekávání a nebo sympatie k Flexovi však každý musí uznat, že jeho účast v kombinaci s účastí takových osobností, jakými jsou šampioni Rhoden, Jackson a Curry, dělá z letošní Olympie jednu z nejzajímavějších Olympií minimálně v tomto století. Tím spíš, když ta loňská byla tak moc poznamenána velkými kontroverzemi a velice slabou účastí zvučných jmen. Pro letošní rok jsou taktéž oživeny spekulace spojené s návratem Kaie Greena a výše zmíněného Heatha.

Flex má co nabídnout

Flex Lewis rozhodně není jen další jméno, které si sebou nese velký hype. Je to především veliký šampión, který jako sportovec dokáže to nejdůležitější a to je vyhrávat. V tomto směru je excelentní a od roku 2011 prohru nezažil. Zásluhu na tom rozhodně má hned několik faktorů. Jeho kořeny jsou ve Walesu, což je hodně tvrdá země, a kombinaci s britskou mentalitou jde o sakra nebezpečnou zbraň, na kterou by dost možná měl mít zbrojní pas. Velikánský podíl na jeho úspěších má také správná výchova, kterou získal od svých rodičů. Jim může poděkovat také za výjimečnou genetiku. Naprosto zásadní roli pak má neuvěřitelně silná hlava, která mu pomáhá překonávat překážky, o kterých se my dozvíme nejspíše až po skončení jeho kariéry.
No a potom je tu jeho trenér. Bývalý profesionální kulturista, opravdu dobrý člověk (těmi se mimochodem dokáže Flex obklopovat), Neil Hill. Spolu to jako perfektně sehraný tým táhnou už 17. rok. Právě tento člověk se stará Flexovi o tréninky, výživu, suplementaci, regeneraci i chemii. Bez něj by Flex rozhodně nebyl tam, kde nyní. Společně fungují jako opravdový tým a Flex tak nemusí řešit v přípravě takové prkotiny jako mnoho jeho soupeřů. Z velké části je to všechno stejně o tréninku. A právě tomu se nyní šampion věnuje opravdu tvrdě. Výsledkem je jeho aktuální forma 5 a půl měsíce před návratem na soutěžní prkna.

Je masivní, 145kg to ale není

Flex vypadá hodně masivně, takto veliký samozřejmě ještě nikdy ve své kariéře nebyl. Podle trenéra se Flexovi oproti předchozím přípravám do lehčí kategorie povedlo nabrat asi 5-6kg nových svalů. To mu samozřejmě nepomůže být největším borcem na stagi, tím nikde nebyl ani v 212ce, ale pomůže mu to přiblížit se těm nejlepším závodníkům, které pak může porazit svou nejsilnější zbraní a tou je jakási kulturistická krása, projev, elegance a charisma, které jsou nejvíce vidět, když stojí mezi ostatními závodníky. Můj názor je takový, že si nedokážu představit situaci, ve které by mohl férově Flex porazit jména jako de Asha, Moore, Morel, Rivera, Kuclo, McMillan, Williams, Valliere nebo i Osladil. A za takové situace by Top 10 bylo samozřejmě obrovským úspěchem. Flex však na své straně bude mít rozhodčí a to není tím, že on by udělal něco neférově, a proto jej za to nemůžeme vinit. Takový je už dnešní systém. Flex ale dělá to co dělat má a tím je opravdová dřina ve fitku, kde nabírá svaly o kterých je právě taková soutěž jako je Mr. Olympia. Těším se, co ukáže. Kolik svalu nabral. V článku máte možnost vidět jedno aktuální foto a také video z roku 2011, kdy naposledy závodil mezi velkými chlapíky.