Fotky z minulosti

Dnes se můžete potěšit čtyřmi nepříliš kvalitními, zato historicky cennými záběry z historie amerického bodybuildingu: skupinky tak řečeně „na památku“ z různých událostí, dvě dokonce s popiskami, usnadňujícími identifikaci aktérů.

 

fotky_04.jpg

Na první jsou borci z činkárny Muscle Beach Weightlifting Clubu v Santa Monice: ke snímku chyběla jména, a tak rozpoznávám jen zleva klečícího Dave Drapera (podle účesu před rokem 1965), za jeho levým ramenem stojí Chuck Collras, dál v černém tričku George Eiferman a za ním Hugo Labra. Tato činkárna vznikla po uzavření Muscle Beach v roce 1958 a bylo do ní přeneseno náčiní z původního „plácku“ na pláži; mimo to v místě existovala ještě druhá bouchárna Vice Tannyho, zvaná „Dungeon.“

 

fotky_05.jpg

Druhý barevný snímek z pláže někdy před rokem 1970; Ric je Arnoldův parťák a zápasník Ric Drasin – a muž v červeném tílku? Odhaduji, že je to buď Dave Dupree, nebo Bill Pettis (IMHO).

 

fotky_06.jpg

Třetí fotografie má být ze svatby Kena Wallera a někteří kamarádi-kulturisté zvučných jmen natáhli toho dne společenské obleky – a sluší jim. Popisky hovoří samy za sebe.

 

fotky_07.jpg

Konečně poslední snímek ze setkání v honosném domě Dona Peterse v Hollywoodu v létě 1968. Oliva měl exhibici na show Dicka Tylera, Arnold tam ještě nebyl. Zjistit všechna jména dalo pořádnou práci: Zleva stojí dr. Andy Burpee, věhlasný chiropraktik ze Santa Any. Vedle něho Dan Howard a úplně uprostřed stojí Don Peters s rukama na rameni Howardovy ženy, zleva v kleku Gene Mozée, sedící Vince Gironda, vprostřed rozvalený Sergio Oliva, vedle Dan Mackey, nad ním Petersova manželka Dee, vpravo Betty Weider, jištěná zezadu od Joeho. Dáma ostříhaná nakrátko vedle Weidera je Mackeyova švagrová. Manželky vzaly také děti – zdali si dneska jako dospělí na tenhle den vzpomenou? Na židli vedle Sergia je Petersův syn Steve, děcka sedící na dlážkách v louži vody z plavek jsou (zleva) Guy Gironda (nar. 1960), a tři potomci Dana Mackeye.