George Hood (62) vydržel v planku přes 8 hodin!

Dvaašedesátiletý Američan George Hood vytvořil světový rekord ve výdrži ve vzporu na předloktích a špičkách nohou, tedy v tzv. prknu (angl. plank). Pod dohledem komisařů Guinnessovy knihy rekordů vydržel ve zmiňované pozici osm hodin, patnáct minut a patnáct vteřin.  Úspěšný pokus provedl v sobotu 15. 2. v americkém Naperville (Illinois) a následně jej oslavil 75 kliky. Ty totiž mají být dalším cvikem, v němž se pokusí posunout stávající rekordní hodnotu.

George Hood s certifikátem o Guinnessovém rekordu.

Hood je bývalý příslušník americké námořní pěchoty a protidrogový agent. Ve svém věku se udržuje v takové formě, o které si může řada o desítky let mladších mužů nechat jenom zdát.
Před překonáním samotného rekordu musel Hood absolvovat extrémně tvrdé tréninky. V rámci nich podle oficiálního serveru Guinnessovy knihy rekordů provedl 674 tisíc sed-lehů, 270 tisíc kliků a strávil okolo 2100 hodin cvičením planku.
Jeho tréninkové úsilí posléze vedlo k překonání rekordu Číňana Mao Weidonga z roku 2016. Nový světový rekord dokonce není nejlepším výsledkem, který se Hoodovi povedl. V tréninkovém pokusu vydržel v pozici prkna dokonce přes 10 hodin.