Girondův odkaz (28)

002_gironda_posing-jen.jpgHovoří Don Cestone.

Cvičit jsem začal roku 1962, když jsme se přestěhovali do Sacramenta. Kupoval jsem všechny Weiderovy magazíny a roku 1965 jsme s otcem navštívili Vinces´s Gym v Los Angeles. Bylo to fantastické. V posilovně cvičilo pár lidí a Vince tam nebyl. Instruktor za stolkem nás nevpustil dovnitř, ale přesto mám ten zážitek navždy v paměti.

Podruhé jsem tam byl roku 1976. Vešel jsem a za stolkem seděl Vince Gironda. Velká chyba číslo 1. Vince nevzhlédl a tak jsem jej začal krmit, jaký jsem fanoušek, a on vyštěkl: „Co k čertu chceš?“ Řekl jsem, že tady chci trénovat, ať se na mne podívá a stane se mým osobním trenérem. Koukl se mi přímo mezi oči a řekl: „Nejlepší kulturisté z celého světa sem chtějí přijet a trénovat, ty jsi tady dvě minuty a nemůžeš se dočkat, abys mi ukázal biceps. VYPADNI!“ Tak jsem poznal Vinceho.

Jednou jsem trénoval u Vinceho a večerním manažerem byl jistý Wynn Armstrong (jeho otec R. J. Armstrong hrál ve filmech Stay Hungry a Predator). Pak dovnitř vešel nějaký chlapík a Wynn se ptá: „Mohu vám pomoci?“ Muž odvětil „Ne, kdysi jsem tady taky trénoval,“ a představte si, byl to Larry Scott!

Málo známým faktem o Vincem je to, že nosil ramenní vycpávky. Jak stárnul, stále hůř udržoval hmotu deltových svalů. Taky se líčil. Jeho přítel, stylista z filmových studií, mu věnoval nějaké přípravky od filmových hvězd, a Vince tak uměle vylepšoval svoji image.