Girondův odkaz (9)

Girondův odkaz (9)

Pokračují vzpomínky Romana Footnicka.

Moje nejlepší vzpomínky na Vinceho mají málo společného s aktuálními tréninky. Byl charakter a byla s ním legrace, po celou dobu jsme však diskutovali o tréninku, dietě a soustředění. Přesněji on mluvil a já poslouchal. Posedával jsem v posilovně celý den a snažil se vstřebat vše, co mi zadarmo dával. Když si vás oblíbil, býval velmi štědrý. Vzpomínám, jak kladl důraz na rychlost (tempo) tréninku. Mých 24 sérií mi zabralo jen 25 minut.

To se ovšem liší od Mentzerovy metody „Heavy Duty,“ protože s Vincem jsem udělal mnohem více sérií. Technika musela být dobrá – nikoliv lajdácká – ačkoliv na splnění 8 sérií a 8 opakování jste museli využít cheating. V tomto systému jste neudrželi maximální sílu. Já jsem sílu ztratil, shodil tuk, vyrýsoval svaly a nabral na kondici. Přestože jsem měl menší rozměry, vypadal jsem svalnatější. Můj trénink vypadal takto.

Pondělí a pátek: Hrudník – benčpres ke krku + kliky, záda – stahování kladky naširoko a naúzko podhmatem, ramena – upažování a těžká upažování s jednoručkami.

Úterý a sobota: Paže – tažené bicepsové zdvihy + obrácené zdvihy, stahování kladky přes hlavu + zapažování, ohýbání zápěstí.

Středa a neděle: Nohy – normální série sissy-dřepů, hack-dřepů a zakopávání vleže, pak výpony ve stoji.

Také opakování byla poměrně rychlá. Žádný trénink netrval déle jak 25 minut, ale byl brutálně tvrdý. Při cvičení bylo zakázáno pít vodu. Obvykle jsem trénoval s Vincem ráno a pak jsem šel spát, jeho syn Guy dělal totéž dvakrát denně. Mohamed Makkawy takto cvičil třikrát denně! Herci jednou denně. Po každých 3 týdnech jsem celý týden odpočíval.

Doplňky: Doplňky jsme cyklovali také, bral jsem je 3 dny a 2 dny vynechával, po 3 týdny a jeden týden vynechával. Vince chtěl, aby tělo zůstalo vnímavé na tyto látky a periodicky je vyplavoval pryč. Bral jsem každé tři hodiny volné aminokyseliny, výtažky ze žláz a sušená játra, ke každému jídlu trávící enzymy. Pil jsem hodně vody, ale ne během jídla nebo během tréninku.