Gold´s Gym vydražena německou společností RSC Group

Zakladatel původní Gold´s Gym, kulturista a byznysmem Joe Gold v časech své soutěžní slávy

Společnost Gold´s Gym International, zastřešující zřejmě nejznámější řetězec posiloven na světě, mění majitele. Od roku 2004 byla Gold´s Gym International majetkem TRT Holdings, Inc. (koupil ji odhadem za 160 milionů USD), který se však v současné situaci koronavirové pandemie dostal do ekonomických problémů. V důsledku toho Gold´s Gym International letos nejprve natrvalo zavřela cca třicet fitcenter ve svém vlastnictví. Jelikož se však vývoj onemocnění COVID-19 v USA nikterak nelepší, spíše naopak, a bezpečnostní opatření se po krátkém uvolnění v mnoha federálních státech opět zpřísňují, společnost Gold´s Gym International byla nucena vyhlásit bankrot. V rámci restrukturalizace podniku bylo nakonec přistoupeno k aukčnímu procesu schválenému soudem a společnost Gold’s Gym International byla 13. července za 100 miliónů USD vydražena německou společností RSG Group, GmbH, se sídlem v Berlíně. Pokud vše půjde podle plánu, vyjde Gold’s Gym International z úpadku s 61 posilovnami vlastněnými přímo společností a s více než 600 franšízovými fitcentry.

Původní Gold´s Gym v kalifornském Venice, založená v roce 1965 Joe Goldem.

RSG Group založená a dodnes řízená Rainerem Schallerem už před koupí Gold’s Gym International byla považována za jednoho z lídrů na globálním trhu fitness, když mezi její silné značky patří například McFIT, anebo rodina značek JOHN REED.

Joe Gold s Arnoldem Schwarzeneggerem

Historie Gold´s Gym se datuje od roku 1965, kdy posilovnu tohoto jména v kalifornském Venice založil bývalý kulturista a byznysmen Joe Gold, aby zde mohl trénovat se svými kamarády. V té době zde našly útočiště ty největší hvězdy bodybuildingu; od roku 1968 byl stálým frekventantem Goldovy posilovny i Arnold Schwarzenegger, který Joa nazýval „věrným přítelem“ a prý jej vnímal téměř jako otce. Gold svou posilovnu prodal v roce 1970 za 50 tisíc dolarů (od roku 1977 pak rozběhl World´ Gym, ketrý vlastnil až do své smrti v roce 2004) a od té doby tato dnes již legendární značka změnila majitele víckrát.