Grand Prix Pepa Opava 2019

V sobotu 26. října se ve Slezském divadle v Opavě konal 41. ročník prestižní pohárové soutěže Grand Prix PEPA Opava. Kromě českých závodníků se zúčastnili i zahraniční z dalších osmi evropských zemí (Finsko, Chorvatsko, Irsko, Litva, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Slovinsko) v kategoriích kulturistiky, klasické kulturistiky, physique mužů, classic physique, wellness fitness, bodyfitness a bikini fitness. Na pódiu se nakonec prezentovalo celkem 138 závodníků.

Základ pohárové soutěže s nejdelší tradicí v ČR položil v roce 1978 oddíl kulturistiky Slavia Minerva Opava. Po roční odmlce (1980) se klání opět konalo v roce 1981 a ze soutěže krajského formátu se staly špičkové evropské závody. Během následujících čtyř dekád se v Opavě každoročně představilo mnoho mistrů světa a Evropy, pozdějších profesionálů, i plejáda těch nejlepších domácích reprezentantů. V roce 1990 organizaci převzal tým zkušených pořadatelů fitness PEPACENTRUM vedený Stanislavem Pešátem, pod jehož organizační taktovkou se v nádherných prostorách Slezského divadla letos uskutečnil již 41. ročník.

Letos poprvé pak absolutní vítěz kulturistických kategorií na nejstarší pohárové soutěži ve střední Evropě získal – kromě individuálních poct a hodnotných cen – i profesionální licenci IFBB Elite Pro. Ze soubojů mimořádně kvalitních vítězů jednotlivých kategorií si ji odnesl šampión ve váze do 90 kg René Gorol z Ostravy.

Na fotografiích Zdeňka Dryáka představujeme finalisty a vítěze všech kategorií.

VÝSLEDKY

Kulturistika junioři (zleva): 3. Pítr, 1. Žižka, 6. Agić, 2. Horký, 4. Baloun, 5. Petrik

1. Vladimír Žižka

Kulturistika masters: 3. Giedris, 2. Szafranski, 4. Krejčí, 1. Dráb

1. Martin Dráb

Klasická kulturistika: 3. Kosiec, 2. Nerijus, 4. Radavičius, 5. Maksimovas, 1. Kairys, 6. Vukadin

1. Tomas Kairys

Kulturistika do 80 kg: 4. Bui Duc, 1. Šáda, 3. Kočvara, 5. Kriho, 2. Pítr

1. Michal Šáda

Kulturistika do 90 kg: 5. Szudrowicz, 3. Kowalski, 4. Szafranski, 1. Gorol, 2. Žylé, 6. Baloun

1. René Gorol

Kulturistika nad 90 kg: 2. Žižka, 3. Dráb, 4. Šubrt, 6. Dubauskas, 5. Kornalewski, 1. Kieltyka

1. Maciej Kieltyka

Classic physique: 5. Kosiec, 6. Sadkowski, 2. Dropulič, 1. Rimidys, 3. Ivanov, 4. Tuček

1. Ramunas Rimidys

Souboj o absolutní prvenství v kulturistice mužů: Šáda, Gorol, Žižka, Kieltyka, Kairys, Rimidys. Z celkového prvenství se posléze radoval René Gorol.

Absolutní vítěz René Gorol vybojoval licenci IFBB Elite Pro.

Physique muži: 1. Koníř, 6. Řeháček, 2. Burić , 4. Horák, 5. Polášek, 3. Uusitalo

1. Jan Koníř

Bodyfitness: 5. Kecman, 1. Lacinová, 3. Pletinskaja, 2. Synková, 4. Veselá, 6. Puzyna

1. Petra Lacinová

Wellness fitness: 5. Glavina, 3. Kuštre, 6. Maříková, 1. Santini, 2. Bruveré, 4. Kuncová

1. Lara Santini

Bikini fitness – superfinále: 8. Ďuricová, 1. Wozniakowska, 6. Kazulytė, 5. Součková, 9. Waclavová, 3. Bashta, 4. Berná, 7. Solawa, 2. Szalai

1. Anna Wozniakowska

Vítězové kategorií, hlavní činovníci soutěže a protagonisté exhibičního vystoupení (zleva): hlavní rozhodčí Jiří Rohan, Lacinová (bodyfitness), Gorol (absoluní vítěž – kulturistika), Jan Turek (profesionál Elite Pro, absolvoval exhibici), promotér Stanislav Pešát, Santini (wellness fitness), Wozniakowska (bikini fitness), Marie Pešátová

Promotér dnes již legendární soutěže Stanislav Pešát