HADI CHOOPAN je v USA, bude závodit na Olympii!

Hadi Choopan

Íránský 100kilový tank, Hadi Choopan, se v roce 2016 dostal do světa profesionální kulturistiky jakožto jeden z nejlepších amatérských kulturistů historie. Na své první soutěži v profi lize pořádně zatopil obrovitému Winklaarovi. O rok později byl poraženou stranou v souboji s Flexem Lewisem na Asia Grand Prix. O tomto souboji se mluví dodnes a byl jedním z nejkontroverznějších za poslední roky. Experti po celém světě měli jasno, Hadi Choopan byl o třídu lepší, než v té době šestinásobný 212 šampion Olympia.
V letošním roce se Hadi může pochlubit tím, že se mu jako vůbec prvnímu kulturistovi povedlo získat kvalifikaci na Olympii jak do 212ky tak i na velkou Open Mr. Olympia soutěž.

212 nebo Open?

Hadi Choopan před sebou má složité rozhodování. Rozdá si to s Derekem Lunsfordem v 212ce, kde je Derek miláčkem amerických vysoce postavených činovníků (národnost hraje roli, důkazem je Cedrikova speciální pozvánka), kde má téměř jistou Top 2? Pro mě by byl jasným favoritem. Avšak prize money a prestiž spojená s 212kou nejsou zdaleka takové, jako to, co nabízí Open. A kdo z vás pochybuje o šancích Hadiho v Open? Nathana de Ashu sundal bez jakýchkoliv problémů a já slyším názory, že Hadi má reálně šanci bojovat o Top 3, ne-li vítězství?
V tuto chvíli odpověď neznáme. Ať už se Hadi rozhodne jakkoliv, musíme jej v tom podpořit. Já si však přeji, aby to zkusil v Open. Tam totiž šokuje svět! O tom nepochybuji.

Hadi Choopan