HADI CHOOPAN vítězem, Osladil třetí ve Vancouveru

Vancouver Pro 2019

V loňském roce byl Vancouver Pro jednou z nejlepších soutěží roku a ten letošní ročník byl stejně tak dobrý. Fanoušci si určitě přišli na své a závodníci si mohli perfektně zazávodit, protože rozhodčí jim skvělými vyvoláváními dali možnost bojovat. Došlo zde na skvělé souboje vyrovnaných závodníků a pro ČR je příjemné, že se dařilo i dvěma našim zástupcům. Lukáš Osladil obsadil třetí místo a Slavoj Bednář skončil sedmý. Hvězdou víkendu je však Hadi Choopan, který byl jednoznačným vítězem. My pro vás kromě článků máme i video review, která se věnuje především českým kulturistům a právě i Hadimu. Přijde řeč i na Quintova Eriyu, Nathana de Ashu nebo Iaina Valliera.

Hadi Choopan

Hadi je velkým vítězem Vancouver Pro po všech stránkách. Je neuvěřitelné, že i při 100kg dokáže s takovým přehledem porazit špičkové Open kulturisty, jako jsou Nathan de Asha a Lukáš Osladil. Hadiho vítězství je opravdovým důkazem, že nezáleží na tom, kolik vážíš, ale jak se dokážeš na závod připravit a následně se ukázat rozhodočím. Hadiho prezentace založená na precizním provedení všech póz je jeho klíčem k úspěchu. Teď už jen nezbývá než doufat, aby se mu povedlo získat víza do USA. IFBB Pro liga by se měla angažovat v tomto procesu. Pokud bude Hadi chybět na Olympii, tak to bude veliká škoda.

Lukáš Osladil

Lukáš vypadal výborně a byl více než vyrovnaným soupeřem pro Nathana de Ashu a nikdo by se nedivil, kdyby jej porazil. Třetí místo je však férové a zároveň výborný výsledek, kterým se Lukáš posunul v kvalifikačním žebříčku Olympie na 4. místo, bodů má však stejně jako Cedric McMillan a Luke Sandoe. Jen kousíček jej dělí od kvalifikace na Olympii. Lukášovou další zastávkou by mělo být Portugalsko. Tam by neměl závodit nikdo, na koho Lukáš nemá, pokud se tam tedy neukáže Hadi.

Slavoj Bednář

Slavoj Bednář ve Vancouveru udělal svým sedmým místem vynikající výsledek. Jeho tůra po severní Americe je zatím velmi úspěšná a v Portugalsku by vůbec poprvé mohl atakovat umístění v Top 5. Slavoj se během roku dostal do povědomí rozhodčích i severoamerických rozhodčích a už teď je jasné, že rok 2019 bude v jeho provedení rokem úspěšným. S Tomášem Burešem odvedli skvělou práci a ze Slavoje je nyní určitě profík, který patří mezi ty lepší, mezi nadprůměr. Uvidíme, jak se mu bude vést dále, mělo by to být lepší a lepší.

Výsledky Vancouver Pro 2019

1. Hadi Choopan
2. Nathan De Asha
3. Lukáš Osladil
4. Iain Valliere
5. Josh Wade
6. Quinton Eriya
7. Slavoj Bednář
8. Samson Dauda
9. Manuel Canadillas
10. Julio Balestrin
11. Sibusiso Kotelo
12. Elias Gutierrez
13. Quincy Winklaar
14. Jon Anderson
15. Jorge Trejo
16. Stephen Frazier
17. Tom Shaw

Video – review:

Fotogalerie – team andro