Hafthor Björnsson: šikmé tlaky s kládou 3 x 5 x 170 kg

Včera jsme na těchto stránkách informovali o tom, že čerstvý vítěz Arnold Strongman Classic Hafthor Björnsson (31) má i nadále eminentní zájem v blízké době zvednout mrtvým tahem (v podpůrném dresu, s trhačkami „osmičkami“ a na vzpěračské čince) historické maximum 501 kg a o jeden kilogram tak překonat dosavadního rekordmana Eddie Halla. Thor se svého záměru nevzdává, ačkoli dubnový závod Ultimate World Strongman Dubai, na němž epochální pozved plánoval, byl z důvodu koronavirové pandemie odložen na neurčito.
Co má trojnásobný šampion Arnold Strongman Classic (2018-2020) a držitel titulu World´s Stronest Man (2018) ještě v záloze, o čem nevíme? Ať tak či onak, Björnsson se ve zmiňovaném videu nechává slyšet, že má záložní plán a že netrénuje nadarmo. Tudíž rekord v mrtvém tahu prý bude.
Nicméně Björnsson se nezaměřuje pouze na tahovou sílu, ale rozvíjí i tu tlakovou. Islandský rekordman ve zdvihu klády (213 kg) na svém instagramu nyní zveřejnil video, na němž ve svém domovském Thor´s Power Gymu tlačí na šikmé lavici s vysokým sklonem opěrky 170kilovou kládu ve třech sériích po 5 opakováních. A že mu to jde hodně snadno.
Že by měl islandský behemot (206 cm, 200 kg) políčeno nejen na rekordní pozved, ale také na nový osobní (a také národní) rekord v log liftu? Ostatně, proč by ne? S aktuálními vynucenými soutěžními prázdninami se může koncentrovat pouze na trénink, jídlo a spánek. A když mu vygraduje forma, mohou se dít velké věci…

Hafthor Björnsson: cílem mrtvý tah 501 kg