HOLLINGSHEAD i BRANDAO ruší účast na Mr. Olympia 2020!

HOLLINGSHEAD i BRANDAO ruší účast na Mr. Olympia 2020!

O loňské Olympii jsem se vyjádřil jako o jedné z nejhorších v 21. století už dopředu. Chyběli Rhoden, Lenartowicz, Big Ramy, de Asha, Heath a plno dalších velkých jmen, která už fakticky ukončila kariéru. Jen složitě bychom v 21. století hledali Olympii, která byla bez účasti tolika velkých jmen. Pozitivní však na ní bylo to, že se mohly zrodit nové hvězdy. Patrick Moore zazářil a Hadi Choopan téměř dobyl celý Vesmír. Plno lidí vidělo Íránce jako šampióna. ČR získala historicky nejlepší umístění díky 8. místu Lukáše Osladila.

Jaký bude letošní ročník?

Pokud jde o velká jména, ta největší, chybět by měl pouze Rhoden. Ten se stále brání obviněním ze znásilnění a účast mu nebude umožněna. Vrací se však legendární Heath a speciální pozvání dostal Egypťan Big Ramy. Připravují se také další hvězdy. Curry, Jackson, Bonac, Winklaar i Choopan. Olympia, která nás čeká v letošním roce poznamenaném globální panikou, by mohla být velkou tragédií. V tuhle chvíli to ale vypadá celkem dobře a my se tak máme na co těšit.

ALE… I tak ztrácíme jméno za jménem

Ano, souboj a vítězství vypadá hodně dobře. Top 6 bude neuvěřitelně našlapaná a napínavá. Bohužel, závod ztratil vinou různých zapříčinění hned několik závodníků, kteří museli zrušit účast v posledních týdnech. O koho se jedná?

Cedric McMillan – Cedric spadl z horského kola a zlomil si klíční kost. Také si vykloubil kosti na ruce a musel podstoupit operaci.
Nathan De Asha – Covid mu kompletně narušil přípravu.
James „Flex“ Lewis – ozvala se zranění z dob ragby, se kterými se nedokáže připravit na soutěž

Dvě novinky

James Hollingshead – tím, že je kvalifikovaný na Olympii letošní i tu za rok, vypouští tu letošní a svou energii investuje do přípravy na Mr. Olympia 2021. Aktuálně postrádá motivaci a drive, které vrazil do přípravy na Španělsko a domácí Grand Prix. Jedná se čistě o taktický tah s cílem vybojovat za rok umístění v Top 6!
Rafael Brandao – musel se zdravotních důvodů ukončit přípravu, protože vynechal kvůli koronaviru týdny tréninku, což se bohužel takhle blízko závodu nedá. Návrat plánujeme na jaře 2021.