Hunter Labrada 5 dnů před Tampa Pro

V případě Huntera Labrady rozhodně platí ono příslovečné: Jablko nepadá daleko od stromu. Pokud je 28letý Hunter tím jablkem, stromem je jeho táta – jeden z nejlepších kulturistů přelomu 80. a 90. let Lee Labrada. Dnes 60letý Lee se v roce 1985 stal amatérským mistrem světa IFBB, načež odstartoval velice úspěšnou kariéru v IFBB Professional League, během níž byl dvakrát stříbrným medailistou Mr. Olympia (1989, 1990). Navíc Leemu se povedl husarský kousek v tom, že vyhrál svůj profesionální debut, když v roce 1986 ovládl prestižní newyorskou Night of Champions.

Hunter Labrada pět dnů před startem na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Pokud při výšce 167,5 cm vážil Lee na svém výkonnostním vrcholu 88,5 kg, Hunter (175 cm) bude závodit s váhou přes 110, ne-li 115 kg. Jestli tedy Lee byl na soutěžních podiích přímo ztělesněním svalové elegance, kvintesencí Huntera budou zejména velice slušné objemy, ačkoli ani on není poskládaný vůbec špatně. Po tátovi pak synek rozhodně podělil notnou dávku talentu pro vrcholovou kulturistiku. Bude to ovšem stačit k tomu, aby Hunter, absolutní vítěz NPC Nationals 2018, napodobil tátův 24 let starý majsterštych a vyhrál svou profesionální premiéru?

Lee Labrada na svém výkonnostním vrcholu na přelomu 80. a 90. let byl přímo stělesněním svalové elegance.

To se dozvíme již o víkendu, kdy se – i přes poněkud svízelné okolnosti koronavirové pandemie – v Tampě koná 13. ročník závodu Wings of Stength Tampa Pro. Právě zde Hunter plánuje poprvé vystoupat na profesionální pódium, přičemž za cíl si neklade nic menšího než vítězství. Vzhledem k fotografiím pořízeným pět dnů před plánovaným startem v jeho domovském gymu Legacy Barbell v texaském Oak Ridge, na nichž Hunter prezentuje velice slušnou formu, to nemusí být vůbec přemrštěná ambice. Navíc Hunter přišel o jednoho z nejvážnějších soupeřů, když poté, co se na závod v Tampě teprve nedávno přihlásil, již na svou účast stihl rezignovat Patrick Moore. Jelikož Moore původně mínil startovat až koncem srpna na Wings of Strength Puerto Rico Pro, která však byla kvůli nepříznivému vývoji koronavirové pandemie zrušena, je možné, že měl obavy z toho, že nestihne vyladit formu a tak se raději stáhl…

Hunter a Lee Labradovi

Je poněkud zvláštní mluvit jako o favoritovi v souvislosti s někým, kdo ještě nemá žádnou předchozí zkušenost se závoděním mezi profesionály, nicméně Hunter Labrada nyní takový statut má. Již brzy uvidíme, zda jej také potvrdí.

Hunter Labrada 5 dnů před startem na Wings of Strength Tampa Pro 2020