Hunter Labrada a Joe Mackey před Tampa Pro 2020

Po několikaměsíční soutěžní přestávce, vyvolané koronavirovou pandemií, by se soutěžní kolotoč IFBB Professional League mohl pomalu opět rozjet. Prvním vážným závodem profíků v USA, na kterém dostanou příležitost závodníci z naprosté většiny stávajícího portfolia soutěžních kategorií, by pak v dnech 30. 7. až 2. 8. měl být Wings of Strength Tampa Pro 2020. Soutěž se koná – jak již napovídá samotný název – v Tampě na Floridě a pozornost fanoušků pak nejvíc poutá zejména kategorie open bodybuildingu mužů. Ačkoli dosud není známo kompletní složení startovního pole, již nyní víme, že se můžeme těšit na některé opravdu zajímavé závodníky – a to i přesto, že jejich jména nepatří (zatím) k těm zrovna nejzvučnějším.

Hunter Labrara pět týdnů před Tampa Pro 2020.

Tato definice sedí třeba na Huntera Labradu, ačkoli jeho příjmení v kulturistice rezonuje docela hodně. Zásluhu na tom má však nikoliv on, ale jeho táta Lee Labrada, jenž v druhé polovině 80. a začátkem 90. let patřil k nejlepším kulturistům planety, v roce 1985 se stal amatérským mistrem světa IFBB a posléze dvakrát obsadil druhé místo na Mr. Olympia (1989, 1990; pokaždé za Lee Haneyem). Hunter, jenž profesionální licenci získal v roce 2018 absolutním prvenstvím na NPC Nationals, se zatím nachází spíše na opačné straně spektra jako jeho veleúspěšný otec. Mezi profesionály totiž zatím ještě vůbec nestartoval a právě v Tampě chce absolvovat svůj debut. Nicméně pohled na jeho plnou muskulaturu a impozantní objemy (na aktuálních fotografiích váží pět týdnů před soutěží 120 kg při výšce 175 cm) dává tušit, že Hunter bude mít s nastávajícím kláním vysoké ambice. A opravdu, na svém instgramu uvádí, že by se letos rád podíval na Olympii – a nikoli jako pouhý divák. Inu, vítězným debutem by Hunter nejlépe vykročil v šlépějích svého slavného otcem, jemuž se obdobný husarský kousek povedl v roce 1986 na Night of Champions.

Dalším zajímavým typem, který se v Tampě představí, je Joe Mackey. Borec, disponující velice líbivým somatotypem, váží aktuálně 122 kg, nepřehlédnutelné jsou pak jeho impozantní paže s obvodem 58 cm.

Joe Mackey disponuje opravdu velice líbivou muskulaturou.