Hunter Labrada a Patrick Moore před víkendovou Tampa Pro

Již o nadcházejícím víkendu se v Tampě na Floridě uskuteční 13. ročník soutěže Wings of Strength Tampa Pro. Závod, jenž je vypsán pro velkou část kategorií z portfolia IFBB Professional League, poutá pozornost zejména tím, že zde dostanou možnost startovat také profesionální kulturisté do 212 liber a zejména pak ti open. Vždyť opravdu kvalitní soutěž v bodybuildingu jsme – vzhledem k opatřením souvisejícím s koronavirovou pandemií – neměli možnost vidět od březnové Arnold Classic.

Tampa Pro 2020 slibuje být v tomto ohledu docela zajímavá záležitost a to i přesto, že v podmínkách virové epidemie, což zrovna nepřeje dálkovému cestování, na pódium nejspíš nastoupí pouze závodníci z USA, Kanady, Mexika a Velké Británie. I tak se zřejmě bude na co dívat a soutěž by dokonce mohla rezultovat do jedné velice zajímavé story.

Hunter Labrada

Ústředním protagonistou onoho příběhu by mohl být Hunter Labrada, který je synem legendárního dvojnásobného stříbrného medailisty Olympie a amatérského mistra světa Lee Labrady. Potomek, jenž profesionální licenci získal absolutním prvenstvím na NPC Nationals 2018, absolvuje v Tampě svůj profesionální debut. Netají se přitom tím, že by rád napodobil svého slavného tátu, jenž v roce 1986 svou premiéru v IFBB Professional League vyhrál, když ovládl renomovanou newyorskou Night of Champions.

Jak vypadal Hunter cca týden před závody, naznačují následující fotografie z jeho instagramu. Fotografie vznikly v Hunterově ložnici těsně po probuzení, tudíž jim nepředcházel trénink ani pumpování. Přesto na nich Hunter nevypadá vůbec špatně, viďte?

Cestu k profesionálnímu debutu Huntera Labrady jsme skrze sérii videí přiblížili ve dvou článcích ZDE a ZDE. Nyní na to navazujeme dalším dílem seriálu, jenž zachytává Huntera dva týdny před zamýšleným startem při tréninku paží.

Patrick Moore

Smělé ambice v souvislosti s Wings of Strength Tampa Pro 2020 pak chová také Patrick Moore, jenž se zde rozhodl závodit poté, co byla nedávno zrušena Wings of Strength Puerto Rico. Dobře stavěný borec patřil k největším překvapením loňské Olympie, nicméně na letošní Arnold Classic výrazně zaostal za očekáváními. Dá se tudíž předpokládat, že do Tampy přijede hladový po úspěchu. Jeho hlavním cílem bude nejspíš zvítězit a vybojovat si tak kvalifikaci na letošní Olympia Weekend, nicméně bude to mít hodně těžké. Následující fotografie z Moorova instagramu přibližují jeho formu dva týdny před plánovaným startem.