Iain Valliere v přípravě na Tampa Pro 2020

Ačkoli situace koronavirové pandemie poslední dobou nenabízela zrovna mnoho jistot, pokud se týkalo termínů kulturistických závodů (ty byly vesměs odloženy nebo zrušeny), jedním z těch, kdo ve své přípravě pokračuje, je i kanadský profík Iain Valliere.

Sedmadvacetiletý Kanaďan získal licenci IFBB Professional League v roce 2014 absolutním prvenstvím na Amateur Olympia Latin America. V roce 2018 zaznamenal své první a dosud jediné profesionální vítězství (viz titulní fotografie v záhlaví článku), když na Bigman Weekend Show v španělském Benidormu odsunul na 2. příčku tehdy v pro lize debutujícího Slováka Igora Illésa. V onom roce se tak nominoval na Mr. Olympia, kde posléze obsadil 14. příčku. V roce 2019 mu i přes veškerou snahu postup na Olympia Weekend těsně unikl, o to hladovější je tedy Valliere letos. Pokud vše půjde, jak má, a koronavirus opět nezpůsobí stop soutěžím, kulturistické plavky by rád navlékl na Wings of Strength Tampa Pro 2020, jež se koná v dnech 30. 7. až 2. 8. v stejnojmenném třetím největším městě amerického státu Florida. To, jak vypadá Valliere 8,5 týdne před plánovaným startem, demonstrují následující fotografie.

Iain Valliere 8,5 týdne před potenciálním startem na Wings of Strength Tampa Pro 2020

Ačkoli potřebuje ještě kulturistický dozrát, aby mohl sahat na nejvyšší příčky i v té nejtvrdší konkurenci, již dnes patří mladý Kanaďan k nejmasivnějším a nejsilnějším profesionálním kulturistům. Sílou v benčpresu udivoval již jako teenager, když v devatenácti vytlačil rovných 500 liber čili 227 kg.

Dnes tutéž zátěž zvládá v benčpresu na opakování – a to nejen na rovné, ale i na šikmé lavici. Také mu nečiní nejmenší problém zacvičit 10 opakování šikmých tlaků s párem 200librových jednoruček (92 kg).

Iain Valliere: benčpres 7 x 227 kg

Soudě podle impozantní kosterní stavby, když si i při kvantu svalové hmoty drží stále líbivé linie včetně úzkého pasu, má Valliere definitivně šanci prorazit do absolutní špičky. Možná se toho od něj dočkáme již letos…