IFBB Elite Pro Malta: Smlsne si někdo na Križánkovi?

IFBB Elite Pro Malta

Třetí profesionální soutěž roku v IFBB Elite Pro je tu. Dá se říct, že Malta bude soutěží velkých návratů. A hlavně velkou přehlídkou československé kulturistiky. Máme se opravdu na co těšit, tuto soutěž by měl sledovat každý opravdový fanoušek kulturistiky.

Honza Turek

České fanoušky zajímá návrat Honzy Turka. Honza by se po roční pauze, kdy vynechával celý rok 2018, měl ihned dostat mezi ty nejlepší. Já osobně očekávávm, že bude právě on na Maltě tím největším soupeřem pro Michala Križánka. I ten se totiž poprvé od loňského MS profesionálů vrací na stage. Honza by v souboji s největšími soupeři měl těžit z toho, že má velmi dobrou kostru. Na tu se mu v průběhu let daří neustále nabalovat novou svalovou hmotu. Tu vždy v minulosti perfektně zpracoval. Výsledkem bývá pekelně dobrá forma v kombinaci s krásně separovanými ostrými svaly.
Čerstvý otec je hladový po úspěchu. Kulturistika je sice jeho životem, ale v tom má skvělý balanc a zaměřuje se na několik věcí najednou. Díky tomu si udržuje nadhled, který mu v jeho stále mladé kariéře hodně pomáhá. Jeho návrat by měl být událostí!

Michal Križánek

Návrat krále. Križánek se vrací na soutěžní prkna jako ten nejlepší kulturista v mezinárodní IFBB. Je neuvěřitelné, že 2 roky zpátky, začátkem tohoto měsíce, absolvoval svůj první závod. Ať mluvím s kýmkoliv, nikdo nic takového nepamatuje. Križánek je úkaz a jeho největší soupeři si moc dobře uvědomují, že on je tím favoritem. Zároveň je však někým, na koho si každý brousí zuby. Chtějí si na něm smlsnout. To však bude těžší a těžší. Ten pravý čas byl v loňském roce. V horším případě včera. Dnes, zítra a tím spíš i za rok, to bude ještě náročnější úkol.
Věřím tomu, že na Maltě bude chtít vyhrát každý. No podle mě má Michal soupeře pouze v Honzovi Turkovi. Toho tímto srovnáním samozřejmě hypuji celkem dost a jdu s tím s kůži na trh. To je ale ten souboj, který bude dle mého názoru soubojem o první 2 místa.

Tomáš Kašpar

Je i další český kulturista ve startovní listině hvězdou IFBB? Tomáš Kašpar je kulturistou, který naplno využívá možností Elite Pro divize. Tomáš má na svém kontě 5 profesionálních vítězství, díky kterým si vydělal nějaké ty penízky a může tak závodit za mnohem lepších podmínek, než vlastně kdokoliv z našich končin, kdo závodí v IFBB Pro lize. Jeho 5 profi vítězství jej řadí mezi nejúspěšnější závodníky v IFBB Elite Pro napříč všemi kategoriemi. V roce 2018 navíc závodil hned na 8 závodech.
Tomáš může být sebevědomý, protože je vítězem té zatím poslední soutěže. Ta se o víkendu konala ve Francii a on tam navíc oplatil porážku z Řecka Milanovi Obořilovi. Myslím si, že Tomáš může pomýšlet na medaili a bude zajímavé, jak ho budou rozhodčí porovnávat právě s Obořilem, Volodymyrem Byrukem a možná i Honzou Turkem.

Milan Obořil

Milana čeká, stejně jako Tomáše, třetí soutěž v letošním roce. Dle slov českého kulturisty z Břeclavi půjde o poslední závod v jeho kariéře. Po Maltě totiž plánuje ukončit kariéru. Ve svých 29 letech si splnil tu větší část svých cílů a vnímá, že je čas na jiné věci. Na život po kulturistice, tudíž čas s rodinou a nový bussiness.
Milan taktéž může pomýšlet na medaili. Stejně jako u Kašpara je top 5 hodně reálná a pravděpodobná. Pokud by chtěl mít medaili, bude muset znovu porazit Kašpara (letos to maj 1:1) a sundat Byruka. Pak už by tam zbyli nejspíše s Turkem, což by byl pro Milana úspěch a skvělé završení kariéry.
Milanovi to určitě všichni přejeme, ale nejvíc mu to určitě přeje jeho snoubenka. Ta mu dělá na Maltě doprovod. Po závodech si oba celou zkušenost prodlouží dovolenkou na ostrově. Milan se má rozhodně na co těšit, ale teď má hlavu určitě plnou závodů, tak doufejme, že bude končit spokojený a s hlavou nahoře.

Petr Šidlo

Petr je oproti výše zmíněným závodníkům ten, kterého asi nebude tolik z vás znát. Obzvláště v tom případě, že nejste z ČR. Na Maltě absolvuje svůj profi debut poté, co zde získal profi kartu v roce loňském. Bude to mít ale nesmírně obtížné.
Petr Šidlo nastoupí proti mezinárodně mnohem ostřílenějším závodníkům, kteří jsou v mnoha případech lepší v mnoha směrech. Další roky to bude mít velice těžké, aby se nějak výrazně prosadil. Malta mu však zcela jasně ukáže, jak na tom je doopravdy. Ať už proti těm vůbec nejlepším v čele s Križánkem, nebo těm, kteří patří též mezi nové profíky (Karim, Suarez či Esteves). Klíčem k úspěchu může být připravenost. No já bych mnohem radši viděl Petra v životní formě za 7 týdnů v Ostravě. Tam bude totiž ještě lepší konkurence a hlavně bude vše před zraky domácích fanoušků.
Petrovi přeji, aby se na závodech hodně naučil a byl porovnán tak, aby jasně věděl, jak na tom doopravdy je.

Kdo další se na IFBB Elite Pro Malta ukáže?

Boumazza Karim z Francie, Omar Pellejero Suarez ze Španělska, Pedro Esteves z Portugalska, Polák Andrzej Kolodziejczyk a Ukrajinec Volodymyr Byruk.
Větší šance na opravdový úspěch má na papíře asi jen Ukrajinec Byruk. Ten porazil Kašpara s Obořilem v Řecku. Polák by měl bojovat s českými závodníky o umístění na hranici Top 5.

Michal Križánek před IFBB Elite Pro Malta


Petr Šidlo před IFBB Elite Pro Malta