IFBB International: březnové a dubnové závody odloženy

Vedení mezinárodní federace IFBB na svých oficiálních webových stránkách informovalo, že všechny soutěže, které byly původně plánovány na březen a duben, jsou z důvodu koronavirové pandemie odloženy a přeplánovány. Informaci o přeplánování kompletního portfolia závodů je přitom zřejmě nutné brát s rezervou. I kdyby se situace během následujících dvou měsíců vrátila do normálu, najít náhradní termín pro všechny avizované závody nebude vůbec snadné. Časový harmonogram využití sportovních hal a kongresových sálů je již v nejednom případě daný i pro druhou polovinu roku, najít tudíž skulinu v programu může být nejednou hodně svízelné…
V původním termínu se nebude konat ani Arnold Classic Africa, třebaže byla původně plánována na polovinu května. Soutěž by měla být přesunuta na později a její nový termín by měl být oznámen brzy.

Odloženo bude i tradiční květnové amatérské mistrovství Evropy mužů, žen, juniorů a masters. Závodit na ME by se ve španělské Santa Susanně nově mělo ve dnech 17. až 22. června.
Březnové a dubnové závody zrušila nebo odložila také IFBB Elite Pro, což je profesionální platforma IFBB International.
Stejně jako soutěže amatérů se v původním termínu neodehraje ani klání profesionálů IFBB Elite Pro na Arnold Classic Africa, avizované původně na květen.