Italský kulturista nalezen mrtev ráno po závodě Yamamoto Cup

Daniele Pozzi

Italský 23letý kulturista Daniele Pozzi byl ráno po závodě Yamamoto Cup v Itálii nalezen mrtev ve svém hotelovém pokoji. Tato smutná zpráva se včera objevila na webových stránkách místního zpravodajství severoitalského města Padova. Jedná se o potvrzenou informaci. Stovky kamarádů i fanoušků truchlí a zaplavují sociální sítě zesnulého kulturisty zprávami.
Daniele na amatérské pro kvalifikační části Yamamoto Cupu získal hned 4 medaile, byl tedy mimořádně úspěšný. V tuto chvíli neznáme příčinu jeho smrti, tu objasní pitva. Policejní zpráva však vyloučila jakýkoliv násilný čin. Kulturista závodící na úrovni, kdy získává medaile, by měl být zdravým jedincem na vrcholu, pokud jde o kondici. Bez ohledu na to, co pitva ukáže, jde o tragické úmrtí. Pokud by však pitva ukázala spojitost s určitými aspekty přípravy na soutěž v kulturistice, nebo dokonce s závěrem přípravy, kde hraje velkou roli často drastické odvodnění, tak si toho kulturistický svět bude muset hodně vyslechnout.
Závodní kulturistika pro 99,9% závodníků nikdy nepřinese finanční benefit, a proto jsou jakékoliv extrémy naprosto zbytečné. Hlavní je sportovní dlouhověkost, která spolu se správně zvoleným způsobem přípravy a určitou dávkou genetiky přinese výsledky. Často velmi nadprůměrné.
Kulturistický svět ztratil dalšího cvičence, tentokrát však ve věku, kdy ještě ani pořádně nezačal žít. 23 je přílíš nízký věk. Soucítíme s pozůstalými a s každým, kdo Danieleho znal.

Daniele Pozzi