J. Jackson: trénink ramen před AC 2020

Téměř po tříleté soutěžní odmlce se 7. března na pódiu Arnold Classic v americkém Columbusu představí 49letý Johnnie Jackson. Do té doby naposledy závodil v roce 2017, kdy dosáhl dokonce dvě (Arnold Classic South Africa, Toronto Pro) ze svých celkově šesti profesionálních vítězství a – v souladu se rčením – skončil tedy v tom nejlepším.

Jackson získal profesionální licenci absolutním prvenstvím na NPC Nationals v roce 2001. Do řad IFBB Professional League vstoupil 10. místem na Show of Strength Pro Championships v roce 2002, poprvé pak zvítězil v roce 2006 na Montreal Pro. Další triumfy přišly v roce 2007 (Atlantic City Pro), 2012 (Fibo Germany Pro), 2015 (Texas Pro) a v již zmiňovaném roce 2017, kdy také ukončil dráhu závodníka.

Johnnie Jackson disponoval vždy impozantní horní polovinou těla.

Třebaže tedy Jackson opakovaně okusil chuť vítezství, i přes nesporné kvality nikdy nepatřil do té nejužší profesionální špičky a jeho vrcholem z Mr. Olympia jsou dvě devátá místa z let 2007 a 2012. Johnnie mohl těm nejlepším směle konkurovat vrchem těla, zejména pak hmotou a hustotou prsou a zad. Vyváženost mu však vždy poněkud kazily slabší dolní končetiny, s jejichž rozvojem měl problémy a to i přesto, že jako bývalý powerliftér tíhnul ke dřepům a tahům a rozhodně se nevyhýbal těžkým vahám. Nakonec to byl právě styl tréninku, vyznačující se těžkými váhami, hodně uvolněnou technikou a zkráceným rozsahem pohybu, který se svým neméně slavným sparingem Branchem Warrenem dovedli k dokonalosti, jenž se mu v prostředí bodybuildingu zasloužil o mnohem větší popularitu než soutěžní vavříny.

Nyní v přípravě na svůj comeback se Johnnie dal opět dohromady se starým parťákem Branchem (45) a přibrali k sobě také mladou krev Joe Mackeye. (Ten by měl do soutěžního kolotoče vstoupit 16. května na New York Pro.) Podívejte se, jak to staří pardálové zhruba měsíc před Arnold Classic 2020 rozkroutili během tréninku ramen.