Jak to bylo kdysi: Johnny Fuller (2)

Johnny FullerPodívejme se hodně zblízka na Johnny Fullerův rozpis tréninku (tedy rád bych se podíval doopravdy, protože na řadě míst mám vážné pochyby).

V pondělí pracuji na hrudníku. Dělám benčpres s činkou i s jednoručkami, tlaky na šikmé lavici s činkou i jednoručkami, rozpažování na rovné a šikmé lavici plné dvě hodiny non stop, vždy 10 sérií po 32 opakováních. Pak nechávám hrudník odpočinout až do příštího pondělí.” Výpočtem zjistíme, že nahromadil 60 sérií a neuvěřitelných 1920 opakování.

V úterý trénuji záda. Začínám 10 sériemi po 32 opakováních veslování s T-držákem a váhou 136 kg, což obvykle trvá 45 minut. O váhy se ale moc nestarám, ve skutečnosti trénuji podle pocitu a tak dlouho, dokud nedosáhnu svůj kouzelný pocit. Pokračuji stahováním šikmé kladky, veslováním na spodní kladce, přitahováním 36 kg jednoručky, přitahováním v předklonu se 68 kg a shyby.” Znovu 60 sérií a 1920 opakování. Energii Fuller doplňoval nápojem z teplé vody s medem, citronem a glukózou.

Nechci vypadat jako otravný šťoura, ale je to možné? Fullerův trénink sledoval a popsal Chris Lund, spíš lepší fotograf než reportér, chybí ovšem podstatné údaje k pochopení, natož aby našinec uvěřil. Veslování s váhou 136 kg, prosím, rytmický pohyb, trocha cheatingu a nějaké pauzičky, kladky a přitahování v předklonu podobně…vysvětlí mi nicméně někdo, jak udělal 32 shybů? Navíc po 50 sériích jiných cviků? Určitě nebyly z vyvěšení až nahoru bradou ke hrazdě, spíš hodně krátké a s několika pauzami na oddech. Nikde totiž není zaznamenáno, jestli byly série non-stop nebo stylem rest-pause (jak dlouhé pauzy?).

Ve středu mám na programu ramena.Tlaky za hlavou vsedě, tlaky s jednoručkami, přitahování činky ke krku a upažování s kladkou..” Počítejme, “jenom” 40 sérií a 1280 opakování.

Ve čtvrtek dělám na stehnech a tricepsu. Začínám 90 minutami tlaků nohama, dřepů se 136 kg, hack-dřepů, extenzí kvadricepsů a zakopávání na stroji.” V součtu 50 sérií a 1600 opakování. “Na tricepsy dělám 10 sérií po 32 opakováních zapažování s jednoručkou, stlačování kladky a tricepsových extenzí s činkou i jednoručkou.” To je 40 sérií a 1280 opakování. “Vím, co si myslíte, ale momentálně se mnou trénuje jeden mladík a za dva týdny přibral 4 kg svalů!

V pátek makám dvě hodiny non stop na bicepsech, zdvihy s činkou, zdvihy jednoruček vsedě na šikmé lavici, zdvihy s oporou loktů, koncentrované zdvihy, vždy 10 sérií po 32 opakováních.” A co břicho? “To je tajné – moc tomu nedávám. V podstatě používám vnitřní dýchání. V boxu a karate jsem se naučil, jak zatnout břišní svaly zevnitř, aby se břicho nevytahovalo moc dopředu. Vlastně jde o napínání.

 

Johnny Fuller

Johnny Fuller