Jak to bylo kdysi: Sergio Oliva (2)

Mr. Olympia 1968

Po vítězství na Mr. Olympia v roce 1967 se od Olivu očekávale obhajoba titulu o rok později. „Na tuto Olympii jsem se připravoval extrémně tvrdě. Očekával jsem opravdu perné souboje s Chuckem Sipesem, Arnoldem, Haroldem Poolem, Dave Draperem a mnoha dalšími šampióny té doby. Ale nějak se přihodilo, že nikdo nepřijel.

Byl jsem tam sám a vyhrál jsem titul bez boje. Stalo se tak poprvé v historii. Ve skutečnosti jsem byl zklamaný, neboť jsem se nachystal mimořádně dobře. Moje tělo bylo velké, svalnaté a vysekané. Začal jsem pózovat, lidi křičeli “Sergio! Sergio!” a dupali nohama do podlahy. Slyšel a četl jsem dost důvodů, proč se mi jmenovaní šampióni nepostavili, pravdu však dodnes neznám.

 

OLIVA06 MR. OLYMPIA 1968
Sergio Oliva a Joe Weider.

 

OLIVA MR. OLYMPIA 1968OLIVA MR. OLYMPIA 1968

                                                                                            OLIVA MR. OLYMPIA 1968

 

…Oliva se bránil námitkou, že Lurie zneužil jeho špatnou angličtinu. Opravdu pózoval ke snímku, avšak fotograf prý tvrdil, že inzerát bude Weiderův. “Nikdy bych jiný produkt nepropagoval, navíc když mám exkluzivní smlouvu s Weiderem. Aj no spik Ingliš. Ju kon mi ju kruk!” (Nemluvím anglicky a tys mne podvedl, zloději!)

OLIVA A DAN LURIEOliva a Dan Lurie.