Jak to bylo kdysi: Tommy Minichello (5)

Poole v gymu

Harold Poole byl rovněž báječný sportovec, fotbalista, sprinter a zápasník. Až do konce 60. let m.s. byl vynikající naturální bodybuilder. Trénoval u mne přes 15 let a takovou intenzitu jsem u nikoho jiného neviděl, snad s výjimkou Ricky Wayneho. Poole se během tréninku seznámil se Sammartinem a Marinem, a požádal je, jestli by mu pomohli s přechodem do ringu. Oba borci měli Harolda rádi a souhlasili, ovšem s předchozím upozorněním: „To, že máš pěknou postavu, ještě neznamená, že to dokážeš. Musíš být uvnitř drsný, a to není snadné.“ Pak vzali Harolda do ringu a zkoušeli, jestli má dost kuráže na profesionálního wrestlera. Později mi řekli: „Tommy, házeli jsme s ním jako s mokrým hadrem. Hodně toho snesl, měl odřená kolena i lokty a pořád chtěl pokračovat. Nepochybujeme, že na to má.“ Co ale Poole neměl, byla trpělivost.Začal zápasit pod pseudonymem Prince Poole. Bohužel v té době vydělávali jen ti opravdu nejlepší (jako Sammartino) a Poole nebyl ochotný čekat. Po pár měsících kariéru ukončil.

Lou Ferrigno v gymu

Začátkem roku 1963 mne kontaktoval Bud Parker, redaktor Weiderových časopisů, jestli bych chtěl rozhodovat soutěže IFBB. Souhlasil jsem, že budu po ruce pro soutěže v oblasti New Yorku. Bud za to často psal o mé posilovně na stránkách magazínů Muscle Power a Mr. America. Pak se ohlásil Joe Weider s nabídkou, že bude zdarma otiskovat inzerát na moji posilovnu. Můj dobrý přítel Ed Jubinville byl tenkrát ředitelem IFBB pro oblast New England a pořádal dvě nebo tři soutěže ročně. Velké soutěže pro Weidery pořádal Bud Parker, začátkem roku Mr. Eastern America, pak první sobotu po Labor Day v září Mr. Universe a Mr. Olympia. Weider měl své kanceláře v Union City, New Jersey, Parker bydlel ve Village, New York, kousek ode mne. Pro Weidera však nepracoval rád. Jednou mi prozradil, že jej Weider po prodělečné soutěži nechal vytapetovat záchod v jejich kanceláři! Zdálo se mi to legrační, Budovi nicméně nikoliv. Říkal, že je redaktorem dvou magazínů a ne tapetářem! Prý to byl způsob, jímž jej Weider trestal za prodělky, a tak Bud záhy odešel.

Otevřela se otázka, kdo bude pořádat soutěže v oblasti NYC. Brzy mi z Montrealu zavolal Ben Weider se žádostí, abych převzal Parkerovu pozici a měl na starost všechny soutěže IFBB. Slíbil, že mi stránky magazínů zůstanou otevřené pro cokoliv.

(konec)

Serge Nurbet a Minichello