Jedenáct legend bodybuildingu – 11 tréninků na břicho (11)

Seriál na břicho – Abdominal 11 

Pokračování seriálu 11 různých přístupů k tréninku břišních svalů od 11 špičkových představitelů železné hry.

 

11. JAROSLAV HORVÁTH 

Dvojnásobný amatérský mistr světa IFBB (1997, 1999 – i absolutní) má na kontě hned několik kvalitních umístění na profesionální scéně.

V roce 2002 dosáhl na bronzovou příčku na Grand Prix Australia, přičemž za sebou nechal i 4násobného korunního prince Mr. Olympia Kevina Levronea (jenž ovšem tenkrát nenastoupil v optimální formě).

Bronz v open klání profesionálů Horváth zopakoval i v roce 2004 – a to hned dvakrát: na Hungarian Pro, kde předstihl Melvina Anthonyho, Johnnie Jacksona i Ronny Rockela, a pak na Toronto Pro.

V závěru své 12leté profesionální kariéry se rodák z Košic na východě Slovenska s úspěchem prosazoval zejména ve váhově omezeném zápolení. V roce 2008 si z kategorie do 202 liber odnesl dvě třetí místa, v roce 2010 byl dvakrát stříbrný.

Své účinkování na profesionální scéně uzavřel v roce 2011 finálovým 4. místem na Olympia 202 Showdown (v roce 2010 byl na téže soutěži 6.)

V rámci třídenního splitu procvičoval břicho v každém tréninku, přičemž jednou propracoval jeho horní, jindy pak dolní část. 

V obou případech volil dva cviky, z každého 4 série po 15–20 opakováních, přičemž během přestávek absolvoval vytáčení na rotační podložce, jímž cílil na boční břišní svaly a přispíval k zeštíhlení pasu. 

A rozhodně se to vyplatilo, Horváthovy břišní partie (a nejen ty) patřily v zápoleních „lehčích“ profíků zpravidla k těm nejlepším!

 

Styl tréninku: vysoká frekvence, střední počet sérií, střední počet opakování, méně cviků
Počet tréninků v týdnu: 5–6 (jednou horní, v dalším tréninku pak spodní oblast břicha)
Počet sérií jednoho cviku: 4
Počet opakování v sérii: 15–20
Celkový počet sérií v tréninku: 8
Celkový počet opakování v tréninku: 120–160
Typické cviky: zkracovačky na stroji, sedy-lehy na šikmé lavici dolů hlavou, zvedání nohou ve visu, přitahování kolen vsedě, vytáčení na rotační podložce

 

 

Jedenáct legend bodybuildingu – 11 tréninků na břicho (1,2) 

Jedenáct legend bodybuildingu – 11 tréninků na břicho (3,4,5)

Jedenáct legend bodybuildingu – 11 tréninků na břicho (6,7,8)

Jedenáct legend bodybuildingu – 11 tréninků na břicho (9, 10)