Julius Maddox: cesta k 800 lbs. (363 kg) v raw benčpresu (3.)

Výkonem 350 kg držitel absolutního historického maxima v raw benčpresu Američan Julius Maddox (32, 191 cm, 200 kg) pokračuje v přípravě na okrouhlou metu 800 liber, čili 363 kg. (Pokoušel se o ni již 20. 7., nicméně rekordní pokus zmařilo hrubé pochybení technického týmu.) V aktuálním tréninku Maddox vystoupá v tlaku vleže až na 335 kg, s nimiž se pokusí o dvě opakování. První se mu také povede, ve druhém však selže. Následující analýza série podle nahrávky v mobilu odhalí, že v druhém opakování se ve spodní pozici Julius stáčí na levou stranu. Maddox si je vědom, že vlivem staršího zranění má levou stranu těla slabší, což se mu v limitních pokusech může vymstít. Jak konstatoval již v úvodním dílu nové série, odstranění zmiňované dysbalance bude pro něj z hlediska dalšího výkonnostního růstu zřejmě klíčové.

Zbytek tréninku patří doplňkovým cvikům na tricepsy (francouzský tlak, pullover + tlak; v obou případech vleže na podlaze) a záda (přitahování činky vleže na lavičce obličejem dolů).

Jinak z Juliusova komentáře se dozvídáme, že má za sebou náročné dni po fyzické, ale zejména po duševní stránce. Hodně prý cestoval a mnoho času věnoval také správě svých sociálních sítí. Nicméně Maddox si žádná protivenství nepřipouští. Odráží to dobře i jeho mentální nastavení, když říká, že z jistého pohledu cokoliv jej v životě střetne, je buď vítězstvím anebo lekcí, která ho má k němu přivést.