Julius Maddox: cesta k 800 lbs. v raw benčpresu (2.)

Američan Julius Maddox je výkonem 350 kg strůjcem historicky nejvyššího raw benčpresu na světě. Jelikož ovšem převedeno na libry (které se v USA a anglosaském světě obecně používají spíše než kilogramy) představuje 350 kg cca 770 liber, je pochopitelné, že Juliuse přitahuje okrouhlá meta 800 liber (čili 363 kg). Pokoušel se o ni již 20. června, kdy ovšem zaviněním technického týmu, který mu „zapomněl“ na jednu stranu osy přidat 25kg kotouč, neuspěl a dokonce se prý lehce zranil…

Nyní je ovšem Maddox zpět v plné parádě – a pochopitelně opět cílí na metu 800 liber v raw benčpresu. Po úvodním dílu nového seriálu je tu druhá část, v níž se Julius zaměřuje na pomocné cviky: tlak klády vsedě s oporou zad (deltové svaly, tricepsy), benčpres s tzv. bamboo bar, čili bambusovou osou, ze které po stranách visí kotouče na gumových expandérech (prsní svaly, stabilizační svaly ramen a trupu) a tricepsové extenze vleže na negativně nakloněné lavici se spodní kladkou a lanem (tricepsy).

Zdá se, že Julius Maddox kráčí nekompromisně za svým cílem; přesně v duchu výroku Benjamina Franklina: S velkou nepřízní přichází také velká příležitost, který je ostatně také jeho životním krédem. Věříme, že Maddoxova velká příležitost již brzy nastane!