Julius Maddox opět na cestě k 800 lbs. (363 kg) v raw benčpresu

Po nešťastných událostech z 20. června, kdy mu při pokusu o absolutní historické maximum v raw benčpresu s 800 librami (363 kg) nakládači zapomněli na jednu na stranu činky přidat 25kilový kotouč, je Julius Maddox zpátky. Cílem světového rekordmana a strůjce nejvyššího raw benčpresu všech dob (350 kg) zůstává i nadále kulatá meta 800 liber.

Cílová váha pro aktuální trénink tlaku vleže je 600 liber, čili 272 kg, s nimiž Maddox provede 9 opakování. V další sérii si již kolem trupu navléká gumu (stejně jako v přípravných sériích) s cílem akcentovat dotlak, v němž gumový expandér přidává cca 15 kg. S expandérem poskytujícím extra odpor vytlačí 272 kg šestkrát. Užití expandéru má za úkol nejen zlepšení závěrečného dotlačení činky do narovnaných paží, ale také umocnění zatížení levé strany těla. Tu má Maddox slabší, přičemž jistá disbalance se rozvinula lety tréninku. Julius vysvětluje, že původně měl problematickou naopak pravou stranu důsledkem staršího zranění při výskocích na box. Jelikož si uvědomoval latentní hrozbu obnovy zranění, dělal vše tak, aby pravá horní končetina byla v naprostém pořádku. To však paradoxně lety tréninku vedlo k jisté disharmonii a rezultovalo do mírného zaostávání Maddoxovy levé strany. Nyní jej tudíž čeká práce na odstraňování nevyvážeností, v čemž bude mít klíčovou roli zejména izolovaná práce s jednoručkami.

Dále Julius mluví o tréninkové frekvenci. On sám trénuje těžký benčpres jen jednou za 9–10 dnů, přičemž ale v tentýž den absolvuje i práci na pomocných skupinách svalů – hrudníku, zádech, tricepsech a ramenou. Jelikož pak svalové skupiny podílející se na benčpresu pomohou en bloc regenerovat, může je opět zatížit již o několik dnů. Tehdy však bude cvičit pouze lehce, přičemž na programu budou víceméně doplňkové cviky a mnoho opakování kliků, které Julius hodnotí jako velice užitečné pro posílení šlach a pojivových tkání.
Po benčpresu Maddox pokračuje doplňkovými cviky na ramena (tlaky na stroji) a tricepsy (stlačování kladky s lanem, francouzský tlak s jednoručkami).