Julius Maddox: raw benčpres 4 x 320 kg

Pět týdnů před ohlášeným pokusem o absolutní světový rekord v benčpresu bez podpůrného vybavení (raw) s kulatou hodnotou 800 liber (363 kg) Američan Julius Maddox (32) dává opět najevo, že v této disciplíně nemá v současnosti sobě rovného. Velice výmluvný důkaz o tom předvedl na tréninku, když provedl čtyři opakování tlaku na lavičce s impozantní váhou 320 kg!

V plánovaném rekordním pokusu, který se uskuteční 27. června, bude soupeřem Maddoxe zase jen on sám. Černý obr (191 cm, 200 kg) je totiž výkonem 350 kg strůjcem oficiálního absolutního raw rekordu. Zda se mu povede vyšroubovat hodnotu stávajícího historického maxima ještě o dalších cca 13 kg, uvidíme koncem června. Maddox bude zvedat tak, jak jsme v podmínkách koronavirové pandemie zvyklí – tedy s minimálním podpůrným týmem, v přítomnosti oficiálního rozhodčího (legenda powerliftingu Eddy Coan) a před hledáčky kamer, zajišťujících přímý online přenos. Link pro sledování online přenosu je https://coresports.world/worldsultimatestrongman/, je nutná registrace, která je však zdarma.

Než se však dočkáme pokusu o nový světový rekord v raw v benčpresu s mezní metou 800 liber (363 kg), vychutnejme si v Maddoxově podání jeho bezprecedentní tréninkovou sérii čtyř opakování s 320 kg.