Julius Maddox: šikmý tlak 3 x 275 kg

Šest týdnů před plánovaným pokusem o nový světový rekord v raw benčpresu s kulatou mezní hodnotou 800 liber (363 kg) černý Američan Julius Maddox (32, 191 cm, 200 kg) absolvuje těžký trénink, zaměřený na záda a tricepsy. Datum zmiňovaného rekordního pokusu je stanoveno na 27. 6., přičemž v podmínkách koronavirové pandemie by měl Maddox zvedat bez diváků, v přítomnosti mezinárodního rozhodčího (Eddy Coan) a před objektivy kamer, zajišťujících přímý online přenos.

Aktuální trénink je věnován tzv. doplňkovým cvikům, tudíž v repertoáru cviků neuvidíte klasický benčpres. Tentokrát jej plně supluje tlak na šikmé lavici, při němž Maddox využívá poněkud užšího držení osy se zacílením na tricepsy. Vrcholem tréninkové lekce je pak série tří opakování šikmých tlaků s 275 kg!

Maddox je výkonem 350 kg strůjcem absolutního historického maxima v tlaku na lavičce bez podpůrného dresu (raw). Jako takový tedy ví leccos o motivaci i o tom, jak si ji udržet. Mluví o tom také ve videu, kde zdůrazňuje, že špatné dni se nevyhýbají ani jemu. V takových chvílích je dle něj nezbytně nutné podívat se zpět, uvědomit si, co jsme na cestě za svým cílem již museli překonat, přijmout momentální nepohodlí a tvrdošíjně jít kupředu. To platí i pro situaci koronavirové pandemie, tedy nyní především pro ni…