Kde jsou a co dělají?

Publicisticky i čtenářsky velmi zajímavá otázka: Co dnes dělají bývalé hvězdy vrcholového bodybuildingu? Přinášíme vám několik údajů o životě známých šampiónů po jejich odchodu ze scény.

gajda_copy.jpgMistr Ameriky i světa (FIHC) 1966 Bob Gajda (67 let) řídí společnost GAJDA HEALTH PLUS ve městě Palatine, Illinois; zabývá se sportovním tréninkem a nápravnou terapií. Dne 25. srpna 2007 byl uveden do WBBG International Fitness Hall of Fame. Má třetí manželku Mary Lou.

Také potřetí ženatý Leroy Colbert (nar. 1933) stále vede ochod s doplňky výživy v Marina del Rey v Kalifornii. První žena Viola zemřela na anémii, s Jackie, sestrou Rocka Stonewalla, bydlel v Englewoodu vedle Eddie Murphyho, dnes žije se Sylvií.

Pětašedesátiletý Jim Haislop, AAU Mr. America 1968, přebývá v Tampě na Floridě. Za přínos bodybuildingu byl letos odměněn cenou Central Discrict Award.

Jako osobní trenér pracuje v Powerhouse Gym v Lousville bývalý požárník a vítěz NOC 1993, Porter Cottrell. Je mu 47 let.

Do floridského Orlanda se s přítelkyní přestěhoval Harold Poole, nar. 1943. Také on byl v srpnu 2007 zařazen do WBBG Hall of Fame. V létě 2008 měl zdravotní problémy a byl několik týdnů v nemocnici.

Do třetice Florida: práci osobního trenéra se zde věnuje vítěz ASC 1990, známý „natural“ kulturista Mike Ashley; má 48 let.

V Los Angeles žije a v Gold´s Gym s manželkou kondičně trénuje kulturista a herec Roger Callard (nar. 1950). Jeho poslední film Lady Killer byl uveden do kin roku 2007.

V Rochesteru, stát New York, se roku 1951 narodil a dodnes žije Danny Padilla, IFBB Mr. America 1977. Je certifikovaným trenérem a hodina tréninku s ním by vás přišla na 75 dolarů.

Na dráhu duchovního se vydal vítěz IFBB Mr. America 1974, Bob Birdsong (60 let). Jako vedlejší úvazek má zaměstnání maséra a terapeuta v Palm Springs, Kalifornie.

Po odchodu ze scény a vážných zdravotních problémech se Mike Matarazzo (nar. 1965) usadil v Jižní Kalifornii. Pracuje u firmy, obchodující s dluhopisy a cennými papíry.

Vítěz AAU Mr. America 1973, Jim Morris (72 let) je osobním trenérem ve World Gym, Marina del Rey, Kalifornie. Další veterán Bill Grant (nar. 1946), vyhrál v roce 1973 IFBB Mr. World. Dnes má posilovnu v New Jersey, prodává vlastní doplňky výživy Grant Nutrition a věnuje se charitě. Jak dokazují snímky v časopise IRONMAN, oba mají na svůj věk ohromnou formu.

trio.jpg

Ken Waller, bývalý manažer Gold´s Gym a vítěz IFBB Mr. Universe 1975, se údajně déle jak deset let nedotkl činek. Poté, co mu soud svěřil do výchovy syna Rona, pracoval pro firmu Xtreme Activewear (1996), pak odjel do St. Louis a podporuje synovu kariéru hráče košíkové.

Dave Draper (65) se zotavuje po operaci srdce a začíná znovu trénovat. Prodal posilovnu v Kalifornském Santa Cruz a provozuje velmi aktivní webové stránky.

oritz.jpgNejlepší nakonec: Báječný Freddy Ortiz stále žije v New Yorku, pracuje pětkrát týdně jako ochranka v obchodním domě a tvrdě trénuje, přirozeně s ohledem na věk 67 let. Na snímku se synem Freddym juniorem, také závodníkem (reprezentoval US Marine Corps).