Když Arnold soutěžil…(4)

„Účastníci soutěže Mr. America zrovna na pódiu zápolili o trofej pro Nejlepší paže, když do sálu veplul Mr. Schwarzenegger, doprovázený Francem Columbu. Tak jemně, jak jen může 109 kg vážící chlap, usedl na židli vedle Olivy, a záhy jsem si uvědomil, že jeho talent tahat lidi za nohu nijak neutrpěl. „Ahoj hubeňoure,“ zahučel do mého levého ucha. „Co dělá Anglie?“ Ujistil jsem jej, že jeho odjezd nikomu velký zármutek nezpůsobil, a Arnold se obrátil na Sergia. „Příšero, jsi ve formě?“ zasyčel. Sergio zamumlal něco v tom smyslu, že Arnold potřebuje lekci úcty ke starším a nadřízeným, načež Big A vydal zvuk mlhové sirény, jemuž se v jeho rodném Rakousku říká „srdečný smích.“

Joe Weider a Arnold

V rozcvičovně jsem si konečně uvědomil, že přede mnou nestojí ten samý Schwarzenegger, jehož jsem varoval před účastí na Mr. Universe 1968. Pryč byl ten ochablý, nateklý vzhled, hranatý pas a bílá pokožka, která jej málem stála titul NABBA Mr. Universe v Londýně a která zničila jeho naděje o týden později v Miami. Jako závodník v soutěži IFBB 1969 jsem byl přinucen uznat, že Joe Weider skutečně vypustil do kulturistického světa zcela nového Schwarzeneggera. Arnold trval na tom, abych s ním šel do prázdné šatny, kde pokračoval v předvádění mého neodvolatelného osudu. Hned jak sundal tepláky jsem zjistil, že nenávidím den, kdy Joe Wieder poprvé Schwarzeneggera spatřil. Tady stála rakouská tajná zbraň v plné parádě!

Tvary a linie jeho svalů byly tak báječné, až se zdálo sotva možné, že váží jen 109 kg. Břišní svaly, šikmé svaly pasu, hrudník, záda, delty, pilovité svaly, lýtka, stehenní biceps, jen řekněte, vše vyvstávalo ven, odporně vytrénováno do žiletkové ostrosti. A jeho pažím byste vůbec neuvěřili. Schwarzenegger zmínil, že před třemi týdny vážil 118 kg, ale na radu Joe Weidera váhu shodil.

 

Záda Oliva vs.Arnold

Záda Oliva vs.Arnold

Rick Wayne

Rick Wayne

 

Joe Weider a Arnold

Joe Weider a Arnold