Konec mužské váhovky do 125 liber v UFC se blíží

Největší světová organizace ve světe MMA , UFC, se podle zákulisních informací plánuje zbavit váhové kategorie do 125 liber. UFC je dlouhodobě nespokojena s tím, jaký zisk ji její nejlehčí mužská váhová kategorie generuje. „Malý“ fighteři bohužel nedokáží zaujmout tak, jako supertěžcí zápasníci, kteří často nemají ani pětinu talentu nebo dovedností, jakými se mohou pyšnit zápasníci kategorie do 125 liber (56,7kg). „Muší váha“ během své více než 6 leté historie v UFC nedokázala vyprodukovat takovou hvězdu, jako jiné váhové kategorie. Nejlepší zápasník této váhovky, Demetrious Johnson, o kterém si mnozí experti myslí, že je tím nejlepším zápasníkem napříč váhovými kategoriemi všech dob, sice dokázal během 6 let, kdy držel titul, lámat rekordy, ale jeho popularitě to moc nepřidalo. Diváci se spíše nudili u jeho zápasů, protože věděli, že DJ neprohraje. A bylo úplně jedno, že během svých 11 úspěšných obhajob (rekord UFC) dokázal hned 7krát ukončit zápas před časovým limitem. Vždy jedinečně a spektakulárně. Pokud se podíváte na jeho bilanci, tak musíte uznat, že jeho resumé je vynikající. Bohužel, zájem fanoušků není pouze o tom, jak jste dobrý. Lidé touží po extrémech, po kontroverzi. Demetrious Johnson je rodinný typ, pro kterého je úcta k soupeřům stejně důležitá, jako úcta k sobě a své rodině. DJ nikdy neměl zájem propagovat zápasy takovým stylem, jako Conor McGregor, Chael Sonnen nebo Jon Jones. UFC už v průběhu roku 2017 „vyhrožovala“, že se váhovky do 125 liber zbaví. Naštěstí k tomu tehd nedošlo. Aktuálně je ale situace taková, že se tomu nevyhneme.

Demetrious Johnson byl 28. října součástí historického okamžiku, když jej UFC poslalo do asijské organizace ONE a získalo za něj Bena Askrena. UFC tím jasně ukázalo, že pro ně není důležité udržet si ty nejlepší zápasníky na světě, pokud je nedokáže využít k generování zisku. V této chvíli bylo všem lidem okolo MMA jasné, že s mužskou 125-kou to nevypadá dobře. A poslední dny, respektive hodiny, tyto obavy potvrzují. UFC se zbavuje zápasníků, kteří doposud zápasili v limitu 125 liber. Ti, kteří v posledním zápase prohráli, jsou a budou propuštěni. Vítězové svých posledních zápasů dostanou dvě možnosti na výběr. Nabídku zápasu o kategorii výše (do 135 liber), nebo UFC opustit.

Informaci o svém propuštění z UFC včera vypustili do světa Jose „Shorty“ Torres, bývalý šampion do 125 liber a 135 liber v severoamerické organizaci TITAN FC, a taktéž Jarred Brooks. Definitivní konec 125-ky v UFC nastane až ve chvíli, kdy vydá UFC oficiální prohlášení.

Pokud by vás zajímalo, co se stane s úřadujícím šampionem muší váhy, Henry Cejudem, tak odpověd je jednoduchá. Jeho dalším soupeřem bude šampion do 135 liber TJ Dillashaw. Zápas by se měl uskutečnit 26. ledna v Kalifornii na UFC 233.

 

ÚPRAVA: 9.11. 2018 v 7:20 ráno

Situace okolo váhovky do 125 liber se zamotává. Zápas Cejudo vs. Dillashaw na UFC 233 se sice uskuteční, ale nikoliv o titul v 135ce, ale o ten v 125ce. Předpokládá se, že pokud Dillashaw zvítězí, vzdá se pásu a váhová kategorie do 125 liber zanikne. Pokud by však zvítězil Cejudo, byl by právě on tím logickým vyzyvatelem o pás v 135ce.