Kulturista na tréninku s powerlifterem

Profesionální kulturista IFBB Dusty Hanshaw se účastnil tréninku nohou powerliftera Brandona Allena. Brandon se v tréninku snaží najít váhu činky, s níž bude otevírat první pokus na nejbližších závodech. Během tréninku se dopracoval až k váze 409 kg.

Jak sám říká, je to vysoce intenzivní trénink: váhy jsou těžké, a proto je potřeba dlouhých přestávek mezi sériemi.

Brandon používá elastické gumový pásy, které mu pomáhají udržet správné postavení kolen a aktivaci správních svalů. Díky tomu udrží ideální dráhu pro dřep. Cílem v soutěži je dřepnout co nejtěžší váhu a ne rozvoj svalů nohou, jako to dělá Dusty v kulturistickém tréninku.

Brandon využívá k rozcvičení dřepy samotné. Dělá několik sérií s lehčí váhou. Tvrdá práce nastupuje až u váhy kolem 320 kg. Bezpečnostní pásy pověšeny kolem činky nahrazují asistenty, kteří na soutěžích jistí činku. Brandon využívá jenom pomoc dvou lifterů v tělocvičně a kotouče pomáhá nakládat pohledná blondýna.

Postupně zvyšuje na 370 a 390 kg, s čímž plánuje začínat v soutěži. Následuje zmíněných 409 kg, což by v případě úspěšného pokusu byl jeho osobní rekord. Utáhnout bandáže a jde se na věc. První pokus nevyšel a asistenti měli práci se zachytáváním Brandona. Po několika minutách následuje druhý pokus, tentokrát úspěšný. Cíl tréninku je splněn.

Brandon ještě přidává mrtvé tahy – na posilnění zadní části stehen a spodních zad. Dusty se připájí. Jejich technika je odlišná. Brandon to řve explozivně od podlahy z pokrčených kolen. Dusty jde s činkou nahoru o něco pomaleji, snaží se lépe procítit svaly hýždí a stehen, k čemuž využívá částeční rozsah opakování – v spodní fázi.