Larry Wheels: horor u 420kg dřepu, nový osobák v raw benčpresu 300 kg!

Jméno Larry Wheels je skalným čtenářům těchto stránek a zejména pak fanouškům síly velice dobře známo. Příběh o tom, jak se z Larryho Williamse stal „Larry Wheels“ – 24letý zázrak powerliftingu, senzace sociálních sítí a nadějný strongman – začíná na karibském ostrově, s hubeným teenagerem zvedajícím betonové cihly, upevněné na násadě od koštěte. Williams, jediný syn svobodné matky, střídal jeden dočasný domov za druhým, až dokud jako 12letý nepřesídlil z New Yorku do francouzské části karibského ostrova Sv. Martina, aby se opět shledal s mámou, která nad ním dřív dočasně ztratila opatrovnictví. K tomu, aby si sestrojil onu první ručně dělanou činku, vedly Williamse dva důvody: zaprvé nuda, zadruhé šikana.
Ve snaze čelit oběma problémům najednou vrhnul se Williams na cvičení. Vstup do posilovny byl ovšem na Sv. Martinu povolen pouze osobám starším 16 let. Larrymu nezbývalo nic jiného, než cvičit sedy-lehy, kliky, shyby a zvedat podomácku sestrojené činky, dokud se neunavil.
Když se s mámou vrátili do New Yorku, ihned se zapsal do posilovny a nuzné domácí činky vyměnil za stále těžší železo. A zde poznal své poslání. „Všiml jsem si, že již jako 17letý jsem byl nejsilnějším chlápkem v gymu,“ říká Williams. „Nechtěl jsem, aby můj talent vyšel naprázdno. Začal jsem se sám sebe ptát, proč jsem vlastně na světě. Nebyl jsem zrovna studijní typ, školu jsem nesnášel, nenáviděl jsem učení i domácí úkoly. Tíhl jsem však k rozvíjení síly v posilovně. To bylo to jediné, z čeho jsem byl opravdu nadšen.“
O sedm let později je Williams pořád tím nejsilnějším chlápkem – a to téměř v kterékoliv posilovně, do které zavítá. Na instagramu má přes 800 tisíc sledovatelů,  show však umí udělat nejen na sociálních sítích. Své kvality konstantně potvrzuje i na závodech. První povedený útok na světový rekord podnikl v listopadu 2016, když na klání v silovém trojboji s příznačným názvem SPF Record Breakers nazvedal bez podpůrných dresů (raw) celkem 985 kg. V návlecích (nikoliv bandážích!) udřepl 350 kg, vleže vytlačil 260 kg a pozvedl 375 kg, což v součtu znamenalo nový světový rekord kategorie do 110 kg. K dalšímu přepisování rekordních tabulek došlo v Larryho režii v listopadu 2017 na závodu Revolution Powerlifting Syndicate (RPS). Nyní již v kategorii do 125 kg dal dohromady raw kombinovaný součet 1033 kg (dřep v návlecích 368 kg, benčpres 277 kg, mrtvý tah 388 kg), čímž se ve svých hmotnostních relacích opět postaral o nové absolutní maximum.
Do třetice Williams úspěšně otevřel rekordní tabulky loni v květnu, když na Kern US Open v kategorii do 125 kg nazvedal raw celkem 1040 kg. Rozměněné na drobné: v návlecích udřepl 373 kg, na lavičce vzepřel 267 kg a v mrtvém tahu zapsal magickou čtyřstovku.
Nyní se zdá, že má Wheels opět políčeno na rekordy. Avizuje totiž účast na lifterské soutěži RPS InsurreXtion, jež se koná 23. až 24. 11. v New Yorku a k níž cílí svou přípravu. Jednotlivé tréninky pak s pečlivostí sobě vlastní zachytává skrze komentovaná videa na svém YouTube kanálu.
Na tom zatím poslední se pak rozhodně bylo na co dívat. V první polovině Wheels způsobí svým fanouškům mrazení v zádech, když se nezvedne ze dřepu (raw, v kolenních návlecích, s opaskem a na boso!) se 420 kg, přičemž si poraní kotník.
Druhá polovina videa pak vrcholí novým osobním rekordem v benčpresu, když Larry, vážící kolem 125 kg, raw se stopkou vytlačí rovných 300 kg!
Záznam nepovedeného dřepu začíná na 15. minutě a 35. sekundě, rekordní benčpres pak na 32:35.