Larry Wheels: osobní rekordy v mrtvém tahu a čelním dřepu

Všestranný silový talent Larry Wheels opět upírá svou pozornost k strongmanům. Držitel několika světových rekordů v raw powerliftingu (zatím poslední z letošního Arnolda má hodnotu 1075 kg) si strongmany vyzkoušel již loni, když po několikatýdenní přípravě nastoupil k soupeření ve zdvihu klády World Log Lift Challenge. V anglickém Leedsu pak zvedl nad hlavu kládu vážící 202,5 kg, čímž se rázem zařadil do širší světové špičky v této disciplíně. V období koronavirové pandemie, které Wheels trávil v Dubaji, se pak zaměřil na mrtvý tah ve stylu strongmanů. S jakým výsledkem? To vám již zprostředkuje následující video, na němž Larry – volnější technikou s tažením osy po stehnech, v podpůrném dresu, se smyčkovými trhačkami a s opaskem – zatáhne své nové osobní maximum 425 kg.

Další, ještě o několik dnů aktuálnější video zachytává Wheelse na tréninku nohou. Z komentáře se dozvídáme, že – nepočítáme-li mrtvé tahy, jimž se systematicky věnoval – jde o Larryho první trénink nohou po čtyřech měsících. A světe, div se, Larry si v něm hned stříhne nový osobní rekord. Po hodně dlouhé době do tréninku zařadí čelní dřepy a s novými bandážemi kolen (ovšem bez opasku) provede 10 opakování s 220 kg, čímž de facto zdvojnásobí svůj předešlý nejvyšší počet opakování na této váze. Larry je s výkonem spokojen, nicméně v komentáři uvede několik zásadních poznámek. Prvně u naturálního sportovce nelze v žádném případě doufat, že udrží sílu nohou, aniž by je čtyři měsíce trénoval. Jelikož on však naturálem není, mrtvé tahy a specifická „suplementace“ mu umožnily dokonce hned na úvodním tréninku dosáhnout nové osobní maximum.

Dále se Larry po vrcholné sérii čelních dřepů stěžuje na bolest třísel. Nejde prý o nic vážného, nicméně nejbližší týden bude u něj bez jakýchkoliv dřepů a tahů a další trénink dolní poloviny těla bude ve znamení lehkých vah a hodně opakování. Natažení třísel Larry připisuje nedostatečnému rozehřátí: když v čelním dřepu postupoval po 40kilových skocích směrem nahoru k 220 kg, se 100 kg a 140 kg absolvoval pouze jedničky, což se mu zřejmě vymstilo. Propříště je rozhodnut v přípravných sériích udělat více opakování a problematickou oblast tak lépe prokrvit.