Začátky: Lee Priest

Lee Andrew Priest McCutcheon se narodil 6. července 1972 v městě Newcastle, asi hodinu jízdy na sever od Sydney v Austrálii. Od dětství jej přitahovaly věci, vyžadující tělesnou sílu, takže svoje kolo více nosil, než aby na něm jezdil. Chvíli dělal do karate a získal zelený pás, pak na škole hrál dva roky rugbyovou ligu. Posilování začal ve 13 letech v Police Boys Club, kam jej zavedl dědeček, bývalý armádní zápasník.

Lee Priest chodíval na hodiny s předstihem a potají cvičil s činkami, složenými v koutě tělocvičny. Po osmi měsících navštívil tři soutěže a všechny vyhrál. Ve 14 letech startoval na Mr. Australia Open a skončil třetí, v patnácti byl mistrem svého státu New South Wales. Mistrovství Austrálie vyhrál třikrát (1989, 1990 a 1991). V sedmnácti Lee odešel z domu a získal zaměstnání v posilovně. Matka se domnívala, že vystuduje na doktora, Lee ale ve 14 letech ukončil desátou třídu (jako čtvrtý ročník střední školy) a nehodlal ztrácet čas, protože chtěl být profesionálním bodybuilderem.

Lee Priest: Kristove roky
Na světovém amatérském šampionátu IFBB v Malajsii 1990 obsadil 4. místo v lehké váze, na MS 1991 v Katowicích měl pozitivní dopingový test, ačkoliv před odjezdem byl čistý. „Kdybych něco bral,“ řekl, „nevážil bych 70 kg, ale 80 kg.“ Žádost o profesionální licenci šéf DeMillia odmítl s tím, že je aplikant příliš mladý. V dubnu 1993 Priest odjel do USA a přihlásil se na amatérskou verzi Niagara Falls Open. Pár dnů předtím trénoval v Gold´s Gym ve Venice, a tam jej, s váhou 80 vyrýsovaných kilogramů, viděl prezident NPC Jim Manion. „Ty máš být profesionálem,“ řekl Manion. Proběhly telefonáty, ráno před zahájením Niagara Falls Pro Invitational dostal Priest licenci a na pódiu skončil devátý.

VYROCI LEE PRIEST

V roce 1992, ve dvaceti letech, prý udělal 6 opakování benčpresu s pěti a půl kotouči na každé straně (to by odpovídalo 240 kg), a sedm dřepů s osmi kotouči (340 kg). Priest byl s výškou 164 cm typem „končetinového“ kulturisty, neboť jeho paže (v objemu napumpované na 52,7 cm) a stehna zastiňovaly svaly trupu.