LUBOŠ CHLÁDEK: Jsem schopen porážet o 20-30 kg těžší borce

Luboši, pochlub se, co se ti povedlo v sobotu večer?

(O velkém vítězství Luboše jsme vám přinesli informace ZDE)

LUBOŠ CHLÁDEK

Ahoj Honzo, podařilo se mi poprvé zvítězit na profi show v Maďarsku na místním VitaFlex GP, kde jsem loni dokázal vyhrát absolutně mezi klasiky. Letos se podařilo vyhrát tu vůbec nejvyšší kategorii. Nedoufal jsem v to.

Co pro tebe znamená zvítězit v profi mezi kulturisty? Proti Molnárovi? U něj v Maďarsku?

Peter Molnár je pro mě vzor a obrovská persona, je číslo jedna PCA a stále nemůžu uvěřit, že se mi něco takového povedlo, i kdyz vím ze Peter nebyl 100% připraven, velmi mě to těší a těší mě i to, že jsem si s nim vybudoval přátelský vztah a chvíle, kdy s ním můžu být na pódiu si užívám jako nikdy. Každopádně vím, že jeho skalp mě neradi na jeho pozici a budu se muset ještě velmi posnažit, abych se mu alespoň z desetiny vyrovnal.

Ty svůj potenciál využíváš naplno v tom smyslu, že vždy chodíš ve formě. Neponecháváš nic náhodě. Přijde ti, že je Molnár lajdák? Že to fláká?

Popravdě Honzo… Ano. Mám pocit, že v zákulisí ani nepumpuje a v současné době jako kdyby závodil jen z jakési povinnosti.

Jak hodnotíš letošní sezónu a co tě čeká dál?

Letošní sezóna je díky tomuhle úspěchu naprosto wow! To se opravdu jen velmi těžce popisuje, ale každopádně ať už další zavody dopadnou jakkoliv, pro letošek mám víc než splněno a na svém kontě mám životní úspěch. Kdo by čekal, že classic dokáže uspět v Open? Ja tedy ne. Dále mě čeká British Finals PCA opět v kategorii Open Pro a dále profesionální soutěž federace UKUP British Finals v kategorii classic, takže ještě 2 výlety do Anglie.

Závodíš letos těžší, než vloni? Pyšníš se tím, že držíš stravu po celý rok a např. Michal Križánek tvrdí, že mimo přípravu je potřeba jíst i „junk“, abys udělal progres.

Troufám si říct, že při stejné formě, kterou jsem měl loni v Holandsku, jsem o cca 6-7 kg těžší.
Máš pravdu, stravu držím celý rok velice striktní a tady bych se odkázal na tvůj podcast s Pavlem Samkem. Je to prostě můj život, tak mě to baví, naplňuje a taková strava mi dělá dobře a šťastným, nic víc ani míň v tom není 😊. Mam to zkrátka rád a je to můj životní styl, takže žádný junk food k životu ani progresu nepotřebuji.

Jak se v letošním roce, nebo spíš možná po posledním víkendu, změnila tvá představa o tom, kam to můžeš v kulturistice dotáhnout?

Rozhodně mi to ukázalo, že se s velkýma klukama nějakým způsobem měřit mohu. Zůstávam ale střízlivý, protože pořád vím, že té hmoty tam ještě zdaleka není tolik, kolik bych potřeboval na kategorii Open. Zároveň taky vím, že jedna povedená soutěž nemusí nic znamenat, ikdyž je to momentálně velice dobrá výchozí pozice pro British Finals a trošku doufám, že se mnou rozhodčí budou počítat :). Popravdě nad představou, kam bych to mohl dotáhnout, jsem momentálně vůbec neuvažoval a zatím spíš vstřebávám dojmy.

LUBOŠ CHLÁDEK

Proč porážíš mnohem větší a těžší soupeře? Ptám se kvůli tomu, aby to pochopili také lidé, kteří mohou narazit na rozhovor i přes to, že se tolik o kulturistiku nezajímají.

Kulturistika je svým způsobem hra stínů, optického klamu a detailů. Díky tomu, že dokáži přijít dobře připraven a vyrýsován na soutěž, jsem schopen nabídnout více svalových detailů a to potom působí mohutněji než doopravdy je. Díky tomu jsem schopen porážet i o 20-30 kg těžší borce, mimochodem má závodní váha v Maďarsku byla okolo 89 kg.

Už jsem se tě na to ptal v minulosti, ale zeptám se znovu. Vnímá tě československá kulturistika scéna víc, než v minulosti? Dostáváš se víc do povědomí?

Rozhodně ano a za to musím poděkovat především i Tobě Honzo. Díky článkům, co píšeš, a podcastu se o mě dozvědelo rozhodně mnohem více lidí tady u nás a gratulovali mi k úspěchu i lidé, ke kterým opravdu vzhlížím a chovám velký respekt. Myslím, že jsem dokázal lidi zaujmout i tím, jak přistupuji ke stravě a že kulturistika je pro mě opravdu životní styl a ne jen póza pro socialní sítě. Že dokážu žít i normalní život se svou přítelkyní, která mě neskutečně podporuje a není problém dělat jakekoliv aktivity tak, abych mohl stále dobře jíst a měl ty nejlepší podmínky. Za to jí moc děkuji a Tobě za oslovení a rozhovor!

Díky za rozhovor a ukaž jim to v Anglii!