LUBOŠ CHLÁDEK: Letos budu závodit proti Petru Molnárovi!

Luboši, poprosil bych tě o představení našim čtenářům v několika málo větách

Ahoj Honzo, mílí čtenáři, pocházím z malebného města jménem Polička a momentálně žiji v Pardubicích. Fitness se věnuji 13 let a 5let jsem závodníkem volných federací, takže si závodím napříč federacemi, podle toho, jak se mi dané závody líbí.

Luboš Chládek

Vnímám tě jako tvář České republiky v PCA. Proč jsi zamířil právě do této federace?

Neskutečně mě zaujala prezentace samotné federace, zázemí a celkově dojem, že závodník je tady opravdu někdo a ne jen číslo na startovní listině. Mají velice dobře zorganizované závody a mám pocit, že zde zatím nevládne jakási politika.

Myslíš si, že je PCA budoucností kulturistiky?

Určitě má dobře našlápnuto, líbí se mi princip udělování PRO karet, ale o budoucnosti kulturistiky bych zatím nehovořil, jelikož je to poměrně mladá federace a potřebuje v některých ohledech ještě vyzrát.

Kontaktují tě lidé a ptají se tě na PCA? Můžeme se těšit na více CZ/SK závodníků?

Ano zájem o PCA pocitují a v letošním roce i osobně připravuji další 2 klasické kulturisty na podzimní sezónu v PCA. Celkově je o tuto federaci větší zájem a lidé mě kontaktují s dotazy, za což jsem velmi rád a mohou se na mě samozřejmě kdykoliv obracet.

Co tebe letos čeká? Vím, že máš před sebou velkou motivaci.

Letos mě čeká několik startů právě v PCA a to v Maďarsku a Finsku. Právě do Finska jsem dostal pozvání od prezidenta PCA Finland a nabídl mi start v kategorii BodyBuilding Open bok po boku Petera Molnára. Právě to bude rozhodně ta největší výzva jakou
jsem za celou svou závodní dráhu čelil. Bude to pro mě obrovská motivace a čest stát po boku tak velkého závodníka a řekl bych, že vlastně muže číslo jedna celé profi PCA. Dále nastoupím ve dvou závodech federace NPC, a to v Itálii a Holandsku. Zde nastoupím
především kvůli větší medializaci a samozřejmě i motivaci se dostat do té první ligy.

Co podle tebe dělá kulturistu výborným kulturistou? Výsledky, objemy, chování, sponzoři…? O kom si například ty říkáš, že jo, tak to je fakt dobrý kulturista.

U mě je rozhodně na prvním místě chovaní, a celková prezentace závodníka, protože mnohdy ani nemusí byt mistr světa nebo profesionál a má můj velký obdiv a respekt. Pro mě je opravdu dobrý kulturista, ten kulturista se vším všudy Pavel Beran a Slavoj Bednář.
Tím nechci říct, že by ostatní IFBB Pro kluci nebyli opravdoví kulturisté, ale právě tito dva pro mě maličko vyčnívají.

Luboš Chládek

Jak moc se jako fanoušek těšíš na letošní Olympii?

Ikdyž mě strašně mrzí, že se zde neobjeví spousta velkých jmen z top, tak právě ta otevřenost toho, kdo může být dalším šampionem mě neskutečně láká. Vlastně zjišťuji, že díky tomu se na Olympii těším více, než v předchozích letech kdy jsme si říkali “ nojo stejně to vyhraje Phil “

Jaká soutěž tě ve světě kulturistiky letos nejvíc zaujala?

Jednoznačne to byla poslední soutěž sezóny a to Tampa PRO! Bylo opravdu napínavé sledovat kdo se nakonec nominuje na Olympii a zároveň vidět Dextera v takové formě dokonce i s progressem. To bylo neskutečné…

Máš závěrem nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

Těch vzkazů by bylo asi strašně moc, ale ten nejdůležitejší by byl tento – používejte selský rozum a fanděte všem našim klukům ať už jsou v jakékoliv federaci. Je totiž úplně jedno kde závodíte, protože děláme všichni ten stejný a sakra těžký sport.

Luboš Chládek