LUKÁŠ TOPINKA si vyzkoušel sport PARKOUR

Lukáš Topinka

Český kulturista ve sportovních důchodku, Lukáš Topinka, si nedávno vyzkoušel úplně nový sport. Šlo o parkour. Tento netradiční sport, který se však v posledních letech stává víc a víc populárním, ho učil Youtuber Jan Hanko. Lukáš se šance chopil za pačesy a do natáčení šel. Ve videu, které příkládáme níže, se můžete podívat, co všechno si vyzkoušel. Některé kousky byly celkem snadné, ale jiné vyžadovaly určitou míru síly, koordinace nebo kombinaci jiných schopností.

Lukáš měl navíc v době natáčení 108kg. Při takové hmotnosti je člověku příjemné snad jen jíst, spát, sedět a cvičit bench press. Zkoušet být atletický a učit se nové triky, které nikdy v životě nedělal? To všechno navíc na video, které uvidí desítky tisíc lidí? Já myslím, že se s tím Lukáš popasoval celkem dobře. Bylo by zajímavé, kdyby si podobné kousky Lukáš vyzkoušel při nižší hmotnosti. Třeba by parkouristu Honzu Hanka naučil něco nového i on. Něčeho podobného se ale i tak dočkáme. Další společné video si borci střihnou v posilovně.

Lukáš Topinka a jeho dojmy:

„Oslovil mě Jan Hanko, který má svojí školu parkouru. Řekl mi, že dělá projekt, kde si vybírá sportovce, které pak učí parkour a oni ho pak na oplátku učí svůj sport. V příštím videu pojedeme s Honzou královskou trojku (dřep, bench press a mrtvý tah). Popravdě, vůbec se mi do toho nechtělo, protože vím jaký jsem nemehlo na tyhle věci. Bál jsem se, že si způsobím nějaké zranění. Nakonec to beru pozitivně. Vyzkoušel jsem zase něco jiného a alespoň něco se mi podařilo. Mám zase větší rozhled“

Video