Luke Sandoe spáchal sebevraždu… bylo mu 30 let

Luke Sandoe

Nemohu uvěřit tomu, jaký článek právě začínám psát. Klepou se mi ruce a jen těžko hledám slova. Ve věku 30 let totiž zemřel jeden z nejlepších kulturistů na světě. Týpek, kterého jsem měl moc rád, a do očí se mi hrnou slzy, když vzpomínám na těch 5 situací, při kterých jsme se potkali. Poprvé to bylo v roce 2016 v Birminghamu na Bodypower Expo. Naposledy před 10 měsíci v Londýně na profesionální soutěži kulturistů. A loni v dubnu jsem s ním v Kolíně nad Rýnem nahrával rozhovor. Z těch zahraničních kulturistů mohu zmínit jen pár, kteří se mu vyrovnávali svou otevřeností.

Luke Sandoe

Luke se během několika málo let na scéně vypracoval na kulturistu světové extratřídy. V loňském roce porazil Milana Šádka a kvalifikoval se na Olympii. Na Arnold Classic 2019 skončil třetí a dostal se tak do povědomí všech fanoušků. Drtivá většina fandů jej však milovala pro jeho vtipnou a upřímnou povahu. Především pak pro jeho brutální tréninková videa, když na bench press zvedal s lehkostí přes 200 kg a na trénink prsou používal jednoručky o hmotnosti 100 kg. Dřepy ani mrtvé tahy s 300 kg pro něj nebyly problém. Fanoušků měl mnoho po celém světě včetně České republiky i Slovenska. Luke byl vynikající kulturista a skutečný charakter na scéně.
Vlastními slovy nedokážu popsat, jak moc bude chybět. V redakci myslíme na jeho nejbližší a přátele. Luke po sobě zanechal dceru Louise, kterou měl v 15, a syna Lea. Jedná se o velikou tragédii. Podle dostupných informací jej v bytě nalezl jeho dobrý kamarád a tréningový parťák IFBB Pro James Hollingshead. Příčina smrti je v této době (o odstavec níže už píšeme, co se stalo) neznámá, avšak množí se různé spekulace, které v tuto dobu nemůžeme potvrdit. Nemělo by však jít o zdravotní důvody.

Úprava 8.5. v 9:00: Potvrdily se původní spekulace. Luke Sandoe spáchal sebevraždu. Informaci potvrdil Lukův nejlepší kamarád Ben Chow.