Luke Stoltman se v sobotu pokusí o nový rekord v log liftu

Již v sobotu 16. května v 18. hodin našeho času se skotský strongman Luke Stoltman (35, 191 cm, 155 kg) bude pokoušet překonat letitý rekord ve zdvihu klády, který vytvořil výkonem 228 kg ještě v roce 2015 fenomenální Litevec Zydrunas Savickas.

Starší ze sourozeneckého dua Stoltmanových (o deset let mladší Tom se bude 23. 5. pokoušet o rekord ve zvedání Atlasova kamene) svůj pokus absolvuje tak, jak jsme již zvyklí v podmínkách koronavirové pandemie (a jak to udělal i Hafthor Björnsson při rekordu v mrtvém tahu 501 kg) – tedy bez diváků, v přítomnosti certifikovaného rozhodčího a před hledáčky kamer, zajišťujících online přenos. Ten bude možné sledovat na adrese https://coresports.world/worldsultimatestrongman/, přičemž je nutná registrace.

Jelikož Stoltman již na nedávném tréninku zvedl 228,4 kg a neoficiálně tak překonal Savickasův rekord o čtyři desetiny kilogramu, lze v sobotu očekávat bezesporu atraktivní podívanou. Pokud se Lukovi povede vyladit sílu na ten správný moment, je možné, že od zítra bude mít log lift po létech nového krále.

V předvečer rekordního pokusu si zatím vychutnejme alespoň motivační promovideo.