MAGDA FEJFAROVÁ: Mistryně světa v bikini fitness jede pořád bez dopingu

Předem díky za tvůj čas, který věnuješ tomuto rozhovoru. Co tě letos na podzim čeká za závody?

Všechny čtenáře moc zdravím! Aktuálně se připravuji na svou pátou sezónu v kuse, kdy plánuji absolvovat především mistrovství světa juniorů v Maďarsku, mistrovství světa žen na Slovensku a jako „rozehřívací“ soutěž beru Grand Prix Slovakia v Piešťanech.

Magdaléna Fejfarová

Jak zmiňuješ, čeká tě MS juniorů, kde budeš obhajovat loňský titul šampionky. Co pro tebe znamená být první českou světovou juniorskou šampionkou?

Poznámka: jiné české šampionce z roku 2017 bylo zlato odebráno na základě pozitivního dopingového nálezu

Znamená to pro mě velkou spokojenost, protože jsem dokázala sobě i všem ostatním, že je možné na takový titul dosáhnout pouze vlastní pílí, disciplínou, oddaností a obrovskou vírou, bez jakýchkoli známostí nebo třeba zakázaných metod. Také je to pro mě určitá odpovědnost. Jsem ale moc ráda, že můžu jít spoustě slečnám i závodnicím příkladem – domnívám se, že správným, neboť zastávám přípravu na co nejvyšších kaloriích a tak, aby příprava byla spíš něčím, co si užijí, než že by se kvůli ní musely zbláznit a zanechat všeho ostatního. Hlava je totiž v tomhle sportu opravdu velmi velmi důležitým faktorem (ne)úspěchu.

Závodit budeš také na MS v ženách. K tomu se vztahoval také jeden hloupý komentář na Youtube. Já říkám, že kdo jiný, než juniorská šampionka, by to měl vyzkoušet v ženách? Jak si věříš ty?

Magdaléna Fejfarová

Už loni jsem na popud Igora Kopčeka závodila v ženách v polském Białystoku. Skončila jsem 13. z 23., tedy prošla jsem eliminací na mé druhé mezinárodní soutěži a porazila jsem i některá velká jména bikini scény. To, že jsem nevyletěla už v eliminaci pro mě bylo signálem, že jsem konkurenceschopná v ženské kategorii, samozřejmě ale ještě nemám takový svalový rozvoj, abych dosáhla na vyšší příčky. Letos mám o mnoho víc zkušeností se zahraničními soutěžemi, jsem si opět o něco jistější v projevu, formu jsem také posunula. Je mi jasné, že ženská kategorie je stále ještě o level výš, nicméně proč to znovu nezkusit a nezabojovat, ještě když se závody konají na Slovensku? Velké cíle dělají velké lidi. Když to nezkusím, prohraju rovnou.

Jsi i nadále bikini fitnesskou, která to dělá správně, jak jsem o tobě napsal do časopisu v Očima Kavalíra? Pořád bez dopingu? I nadále s balancem v životě? Nebo tě bikini fitness pohltilo?

Samozřejmě, stále bez dopingu, stále to mám v hlavě srovnané. Je pravdou, že tato příprava je o něco těžší než předcházející a mám víc slabších chvilek ve smyslu většího stresu. Je to i tím, že loni jsem mohla pouze překvapit, ale letos na sebe kladu větší nároky kvůli tomu, že už se ode mě něco očekává. Ano, nezajímá to zase tolik lidí a většině by to bylo po týdnu asi šumák, ale ten vnitřní pocit tam pořád je.

Jak těžká je zatím ta letošní příprava?

Navážu na předchozí odpověď. Letošní příprava nejde podle plánu. Hned po jejím zahájení jsem byla dvakrát nemocná, což mě trochu rozhodilo i psychicky. Další týdny se to nevyvíjelo, jak mělo, tak budu trochu měnit strategii. Já totiž zkouším každou přípravu trochu něco jiného, abych se se svým tělem naučila pracovat a věděla, co funguje a co ne. Nyní jsem tedy asi zase poznala, že tudy cesta nevede. To je však jedno z rizik a součást (a vlastně i cíl) procesu, takže prostě udělám změnu.

Připravuješ se sama, nebo máš kouče? Pokud ano, co ti změnil v jídle a tréninku?

Připravuji se víceméně sama, s jídlem na tuto sezónu jsem se ale radila s Pavlem Samkem, kterého velmi uznávám. Pavel mi zvýšil bílkoviny a trochu tuky a snížil sacharidy. Tréninky si i nadále dělám sama, jen množství kardia probíráme a měníme podle aktuální situace.

Proč jdeš jinou cestou, než jiné závodnice? Proč tě místo honby za pro kartou na Diamond Cupech vidíme závodit na testovaných mistrovských soutěžích? Je pro tebe víc být mistryní světa, než profesionálkou?

Magdaléna Fejfarová

Myslím, že jsi v otázkách vše vystihl. Mistrovské tituly jsou pro mě víc než statut profesionálky, i když i ten bych v budoucnu samozřejmě ráda získala. Zároveň je pro mě poctou moci reprezentovat Českou republiku a být součástí české reprezentace, která vyjíždí na závody společně. Testů se opravdu nebojím, nemám proč a na Evropě na jaře mě také testovali. Víš, vyjet na zahraniční mistrovské soutěže není jen o formě, musíš na to mít i hlavu a „nepodělat“ se z toho. Je to něco úplně jiného než závodit na Diamond Cupu, který nikdo z vnějšku nezná.. Zkus ale říct, že jsi mistr světa, a každý se ti klaní (smích).

Majdo, díky za rozhovor. Pokud bys někomu ráda poděkovala, dávám ti prostor.

Já děkuji Tobě. Poděkování určitě patří jako vždy mé rodině, která mě moc podporuje, především pak mému snoubenci Tomášovi. Tolik lásky, podpory a trpělivosti, co mi dáváš, je pro mě víc než nějaké umístění. Děkuji Ti z celého srdce, Tome. Moc děkuji také Pavlovi Samkovi za cenné rady a firmě Fitness007, díky které jsem se dostala do povědomí více lidem a zásobuje mě doplňky a vitamíny do přípravy.

Magdaléna Fejfarová