MARGITA ZÁMOLOVÁ uspěla na Olympii, skončila 8.

Margita Zámolová

Margita Zámolová vs 18 dalších závodnic kategorie physique žen. Česká závodnice před sebou měla cíl probojovat se do Top 10 a tam urvat to co možná nejlepší umístění. Margita proti sobě měla povětšinou velice zkušené závodnice, se kterými se zná z předchozích Olympií, Arnold Classic nebo NY Pro. Závodnice, které jsou těmi nejlepšími na světě a Top 10 je reálné pro všechny z nich. Jakožto Evropanka se Margita rozhodně nemohla spolehnout na žádné jistoty kromě podpory své rodiny, manžela a dvou dcer, které ji po cestě v USA letos v září doprovázejí.


Margita se ve Vegas prezentovala ve velmi dobré formě, která nebyla zbytečně vydietovaná a přesušená. Naopak zvolila kombinaci svěžích plných svalů, které díky výborné barvě ještě víc vynikly. Pro účely kategorie physique žen šlo dle mého názoru o výborně zvolenou kombinaci, která maximálně zvýraznila ženskost české závodnice, která ve svých 48 letech dokáže věci, o kterých se o 30 let mladším dívkám ani nemůže zdát. Margita se mě osobně nikdy nelíbila tolik, jako právě tento víkend na Olympii!

Hodnocení od Františka Zámoly

„Máme konečně výsledky! Na Women´s Physique Olympia 2019 Margita skončila na 8. místě. Cíl jsme splnili! Měla se dostat do Top 10.
Naposled byla ve finále v ženském bodybuildingu v roce 2005 Jitka Harazímová na Olympii 4. a předtím Eva Sukupová se 7. místem, takže podle toho Margita dnes urvala v historii česko-slovenského ženského bodybuildingu třetí historicky nejlepší výsledek. Čtrnáctileté vakuum se konečně přerušilo.
Ještě jedna věc na závěr 🙂 Dostat se na Olympii dnes je sice pořád frajeřina, ale je to dosažitelné. Větší (frajeřina) je, když v aréně na to koukají naše dcery (18 a 13 let!). Je to kus cesty a jenom další potvrzení toho, že se systematickou prací a s trochou talentu a výdrže je dosažitelné hodně věcí. Doufám, že Margita inspiruje ještě víc lidí a dodá jim to elán a energii ke splnění svých cílů 🙂 Pozdravujeme z Vegas a děkujeme za fandění!“

Fotogalerie Zámolových