MICHAL KRIŽÁNEK vítězem Arnold Classic! Už potřetí

Arnold Classic Europe

Arnold Classic Europe se dnes stal podruhé za sebou kořiští slovenského těžkotonážníka Michala Križánka. Asi 120kg vážící obr tím potvrdil pozici krále IFBB Elite Pro a tím i pozici nejlepšího kulturisty v mezinárodní IFBB. Michal tohoto úspěchu znovu dosáhl před Arnoldem Schwarzeneggerem. Ten byl i letos přítomen a soutěž si náramně užíval. Zároveň slíbil, že znovu bude zpátky. „I`ll be back“ hlášku milujeme asi všichni.

Arnold Classic, Michal Križánek, foto: Eastlabs

Před finále profesionálního závodu jsme si všichni (přítomní, ale i sedící doma u živého přenosu) mohli zavzpomínat na Arnoldova nejlepšího kamaráda, tragicky zesnulého Franca Columba, formou krásného tribute videa.

Michal Križánek

Michal se v Barceloně prezentoval ve výborné formě. Znovu ukázal zlepšení. K velmi dobré formě přidal solidní nově vytvořené objemy zádových svalů. I ramena vypadala masivně a neztrácela se vedle jeho gigantických bicepsů. Michal v semifinále sice nepózoval ve středu, ale důvodem bylo nejspíše to, že mezi sebou rozhodčí chtěli porovnat borce závodící o 2-4. místo. Tedy Ladu, Sihvonena a Leeuweho.
Pro Michala jde samozřejmě o důležité vítězství. Prvenství na Arnold Classic znamená nejen prestiž, ale také několik momentů na stagi se samotným Arnoldem. Kromě toho pak také zisk 10 tisíc dolarů z prize money, což se vždy hodí. Zároveň jde již o deváté vítězství v profesionálech v řadě. Pokud půjde vše podle plánu, mohl by Michal končit letošní sezónu s celkem 11 vítězstvími na svém kontě. Po dnešku je znovu o jedno blíže. Kralování tedy pokračuje

Výsledky Arnold Classic Europe – kategorie kulturistika OPEN

1. Michal Križánek
2. Mika Sihvonen
3. Szymon Łada
4. Lorenzo Leeuwe
5. Ilya Lukovets
6. Raylison Maria
7. Sergey Taranukho
8. Fabio Petruio
9. Eddy Wilson
10. David Henderson
11. Eric Cagnard
12. Marcel Przyszlak
13. Toni Gutierrez

Michal Križánek, foto: Body-Xtreme