Mighty Atom (4)

Mighty Atom (4)

Atom se snad nejvíc proslavil čísly s vlasy a zuby. Výňatek z The Buffalo Evening Times z října 1928 s titulkem „Mocný Atom, super silný muž, nasazuje svaly proti letadlu a vítězí“. Novinář napsal: „V kokpitu letadla seděl pilot Frank Little, zatímco Mighty Atom si upevnil do vlasů podivný hřeben. Ten napojil na dlouhé lano a druhý konec připevnili k letounu. Pilot nahodil motor, nastavil 800 otáček za minutu a přidal plyn na rychlost 30 mil v hodině. Mighty Atom stál bez hnutí, zdánlivě bez námahy, ale když pilot přidal plyn na rychlost 60 mil, vypadalo to, že se silák musí vzdát. Nakonec jsme po minutě uznali, že letadlo udržel.“

Atom zkoušel tento trik už předtím, ale když pilot zvýšil otáčky, síla motoru mu začala vytrhávat vlasy z lebky. Zařval bolestí a pilot rychle motor zhasnul. Po vystoupení v Buffalu měl Atom málem staženou kůži z obličeje, takže vypadal jako maska. Musel ji chladit čtyři hodiny ledem, než se vrátila k normálu. Už v roce 1917 Atom předváděl, jak visí za vlasy z letadla. Na jaře 1927 v New Yorku Atom táhl tři nákladní vozy plné dětí, dolů po Broadwayi, jenom za vlasy. Vážily celkem 22 tun.

Stejně silné byly Atomovy zuby. Překusoval svařované řetízky (o tloušťce 1/8 palce) a hřebíky na polovinu a často ohýbal podkovu nebo železnou tyč tak, že jeden konec upevnil do svěráku, do druhého se zakousl a vyvíjel tlak. V roce 1934 předvedl svědkům v tělocvičně Siega Kleina v New Yorku, jak překousne na dva kusy obyčejný hřebík, který mu Klein sám připravil. Ano, uhodli jste – překousal! (pokračování)

Na obr. překousnutý hřebík mocného Atoma.