Muž s pažemi: Dave DuPre

Podle Armanda Tannyho, autora článku v Muscle Builder/Power z ledna 1975, byl tím nejlepším, co pro bodybuilding z Oaklandu v San Francisku – ovšem až po Steve Reevesovi – vzešlo (pokud se na to pamatujete). Drsný chlapík, narozený rok po válce, chtěl být profesionálním silákem, při práci v docích si však zranil šlachy na ruce a navíc, během tréninku, měl dvakrát zlomené zápěstí; proto s kousky jako trh jednou paží s 85 kg a tlak jednou paží se 66 kg musel skončit. A tak se přeorientoval na bodybuilding.

DUPRE
Dave DuPre měl jednu z nejlepších horních polovin těla v branži, napsal komentátor magazínu Muscle Builder/Power v 70tých letech minulého století.

DUPRE 03 ROK 2007
DuPre v roce 2007.

Třicetiletý černý svalovec ještě zkusil štěstí na IFBB North American Championships 1977 (2. místo v těžké váze za Darcy Becklesem) a přivlastnil si bronzovou pozici z IFBB Mr. World 1977 (1. Grymkowski). Soutěž o nejlepšího kulturistu Severní Ameriky navštívil i roku 1978, tehdy jej ale – zase v nejvyšší kategorii – předčil aktuální mistr Kanady Reid Schindle. V době, o níž hovoříme, trénoval v North Hollywoodu u Vince Girondy, a v 80. letech m.s zpátky v Oaklandu v Allen Health Clubu. O tréninku paží Dave Dupreho pojednáme příště.

DUPRE 2015
DuPre v roce 2015.