Nejočekávanější zápasy pro zbytek roku 2018 v UFC?

Každý větší fanoušek americké společnosti UFC, pod kterou aktuálně zápasí ty největší hvězdy MMA, ví, že ty největší sportovní večery mají své pevně určené místo v kalendáři. Právě pro UFC jsou to následující 3 termíny:

 

4. červenec

Americký Den nezávislosti, okolo kterého UFC plánuje mezinárodní týden zápasů.

V roce 2013 dokázal Chris Weidman nemožné, když knockoutoval legendárního Andersona Silvu.

V roce 2015 si na této akci zazápasili v posledním zápase večera Conor McGregor a Chad Mendes.

V letošním roce byl tím hlavním tahákem večera zápas Miocic vs. Cormier, ve kterém zvítězil druhý jmenovaný a stal se historicky druhým „Champ-champ“, držitelem pásu šampiona ve dvou váhových kategoriích zároveň.

 

Začátek listopadu

UFC od roku 2016 smí pořádat večery zápasů v New Yorku a ve spojitosti s tím se snaží přivést pokaždé začátkem listopadu ty nejlepší zápasy a ta největší jména do Mekky bojových sportů –  „nejslavnější arény na světe“ – Madison Square Garden.

V roce 2016 byl hlavním tahákem tohoto večera souboj Alvarez vs. McGregor, který Conor McGregor vyhrál a stal se prvním zápasníkem v UFC, který držel titul ve dvou váhových kategoriích zároveň.

Rok 2017 byl o návratu kanadské superstar Georges St-Pierre, který porazil dosavadního šampiona ve váhové kategorii do 185 liber a i on přepisoval historii.

 

Konec a začátek roku

Víkend těsně před a nebo po Novém roce. Každý chce ve velkém stylu zakončit starý rok a začít ten nový. Pro UFC to platí taktéž.

Leden 2015. UFC 182: Jones vs. Cormier. Zápas dvou dost možná nejlepších zápasníků v historii MMA. Opravdová lahůdka a příběh, který ani k dnešnímu dni nemá konec. Tihle dva zápasníci se opravdu nemají rádi.

Leden 2016 nám nabídl jeden z nejlepších zápasů v historii MMA. Zápas Robbie Lawler vs. Carlos Condit nám ukázal všechno, po čem může fanoušek bojových sportů toužit. Jeden z nejvyrovnanějších zápasů vůbec, který dost možná neměl mít vítěze. Tak vyrovnaný totiž opravdu byl.

Rok 2016 ukončila UFC zápasem, ve kterém Amanda Nunes knockoutovala nejvýraznější tvář v historii ženského MMA, Rondu Rousey, a tím také ukončila její kariéru.

 

 

Na co se můžeme těšit během zbytku letošního roku?

Daniel Cormier vs. Derrick Lewis – zápas o titul světového šampiona v těžké váze

UFC 230 – 3. listopad – New York. Zápas, který vznikl prakticky na poslední chvíli poté, co muselo UFC vymyslet provizorní plán. Daniel Cormier je dobrý ve všech disciplínách MMA, ale pokuď v něčem opravdu exceluje, tak je to kondice a zápas. Co jiného také čekat od sportovce, který zápasil na Olympiádě! Derrick Lewis si tento zápas vysloužil díky neuvěřitelnému comebacku, kdy prakticky prohraný zápas zachránil bombou odnikud, která by uzemnila úplně každého. Derrick po zápase získal asi milión nových fanoušků na Instagramu a UFC toho využila. Oznámení tohoto zápasu se na sociálních sítích těší veliké podpoře fanoušků a i přes to, že Cormier bude velkým favoritem, tak Lewise není radno podceňovat. Derrick Lewis už několikrát prohrával celý zápas, ale na poslední chvíli zvrátil výsledek na svou stranu. Nikdo to nedokáže tak, jako právě Derrick. Tohle je těžká váha. Stačí jedna rána a zápas je u konce.

Daniel Cormier by BossLogic

Luke Rockhold vs. Chris Weidman*

UFC 230 – 3. listopad – New York. Řada na tento zápas přijde o několik desítek minut dříve, než na zápas Cormier vs. Lewis. Odveta zápasu z roku 2015, kdy Rockhold sebral Weidmanovi jak pás šampiona, tak i jeho neporazitelnost. V tomto zápase sice nepůjde o titul, ale každý se i tak může těšit na opravdovou špičku toho, co nám aktuálně může nabídnout MMA. Tihle borci excelují ve všech dovednostech MMA. Rockhold je neuvěřitelně nebezpečný na zemi, ale to samé se dá říct o jeho kopech. Otázkou je, jak moc ho v tomto směru budou limitovat předchozí zranění. Určitě může těžit i z toho, že Weidmana již jednou porazil. A Chris Weidman? Pro něj bude velmi důležité, že zápasí doma v New Yorku. Tam se mu zatím moc nedařilo, ale o to víc to bude chtít změnit. Rockhold je pro něj stylisticky velmi složitý soupeř, protože to, v čem je Weidman nejlepší, tzn. zápas a kontrola oktagonu, mu vůbec nedělá problém. Tento zápas dost možná, stejně jako poprvé, rozhodne vůle, odhodlání a schopnost neudělat žádnou chybičku. Ta se totiž může hodně vymstít.

*6 hodin po zveřejnění článku začaly ven prosakovat informace o zranění Luka Rockholda. Luke musel ze zápasu vycouvat a doufá, že se vrátí začátkem roku 2018. Před pár týdny si při tréninku na zemi zlomil nos. Jeho holeň se i nadále potýká se stafylokokovou infekcí. K tomu si navíc včera při tréninku poranil koleno. V zápase s Weidmanem ho nahradí Brazilec Ronaldo Souza, kterého fandové znají pod přezdívkou „Jacaré“.

 

 

Max Holloway vs. Brian Ortega– zápas o titul světového šampiona v pérové váze

UFC 231 – 8. prosinec – Toronto. Zápas, který už byl naplánován v minulosti, ale nikdy k němu nedošlo. Snad se to povede tentokrát. Oba soupeři po tom moc touží. Vyzyvatel Brian Ortega je na opravdovém vzestupu a v kategorii do 145 liber musí být jeho dalším soupeřem jedině šampion. Mistr brazilského jiu-jitsu během posledních 2 let zaznamenal obrovský výkonnostní růst a nikdo pořádně neví, jak je ve skutečnosti dobrý. Šampiona Maxe Hollowaye to ale vůbec nemusí trápit. I on se zlepšuje neuvěřitelným tempem a i tentokrát bude on tím mladším zápasníkem. Max je dobrý ve všem, ale jeho největší zbraní je inteligence a schopnost adekvátně reagovat na soupeřovu strategii. Mělo by jít o velmi vzrušující zápas, ve kterém se vyplatí nemrkat.

 

Jon Jones vs. Alexander Gustafsson –  zápas o titul světového šampiona v lehkotěžké váze

UFC 232 – 29. prosince – Las Vegas. Psalo se 21. září 2013 a k obhajobě svého pásu šampiona lehkotěžké váhy nastupoval ten dost možná nejtalentovanější fighter historie Jon Jones. V zápase proti Švédovi Gustafssonovi byl jasným favoritem. Švéda podceňoval každý včetně Jonese. Vždyť i sám Jones v přípravě na tento zápas skoro netrénoval. Místo toho trávil večery s kamarády ve společnosti alkoholu. Sám přiznal, že se pravidelně týden před zápasy musel opít, aby měl v sobě nějakou vnitřní výmluvu pro případ, že by ho někdo porazil. Toho večera se mu to málem vymstilo. Švédský obr mu byl rovnocenným soupeřem a doteď věří, že právě on měl vyhrát. Rozhodčí se však nakonec přiklonili na stranu Američana Jonese. Tento zápas bude navždy v paměti fanoušků MMA, pro které to je často ten nejlepší a nejnapínavější zápas v historii UFC. Za 10 týdnů se uskuteční odveta a pokud bychom se dočkali stejně kvalitního zápasu, tak budeme jako fandové končit rok 2018 velmi spokojení.

 

Cris Cyborg vs. Amanda Nunes – zápas o titul světové šampionky v pérové váze

UFC 232 – 29. prosince – Las Vegas. Předposledním zápasem roku v UFC bude zápas mezi dvěmi aktuálními šampionkami. Obhajovat svůj titul bude 13 let neporažená Brazilka Cris Cyborg, která je podle mnohých expertů tou nejlepší zápasnicí v historii ženského MMA. Její vyzyvatelkou je její krajanka Amanda Nunes. „Lvice“, jak si Amanda nechá přezdívat, zdemolovala dvě (Miesha Tate a Ronda Rousey) předchozí šampionky v její váhové kategorii do 135 liber a ukončila jejich kariéru. Její další cíl je ukončit dlouholetou dominanci Cyborga. Obě dámy mají ve svých pěstích dynamit a dlouholetý trénink brazilského jiu-jitsu pod vedením těch největších expertů z nich dělá zabijáky i pokud jde o souboj na zemi. Dámy a pánové, máte se opravdu na co těšit. Tento zápas se navždy zapíše do dějin MMA bez ohledu na to, jaký bude jeho výsledek.

Amanda Nunes by BossLogic