New York Pro 2019: MILAN ŠÁDEK třetí!

New York Pro 2019

Nejdůležitější soutěž v mezidobí Arnold Classic a Olympie. To je velký severoamerický závod New York Pro. Letošní ročník je minulostí. Pro Českou republiku byl velice úspěšný. Milan Šádek odjížděl do USA s cílem skončit do TOP 5 a posunout se tak oproti roku loňskému. Proti němu však stálo hned 6 borců, kteří závodí a budou závodit na Olympii. Konkurence byla solidní.

O kom bychom měli mluvit?

TOP 5

Milan Šádek

To podstatné jsme napsali v článku „MILAN ŠÁDEK letos o tu OLYMPII zabojuje!“ Pokud by vás však zajímalo, jak je možné, že 106kg vážící Čech uspěl v USA na prestižním New York Pro, tak jste zde správně.
Milan Šádek ukázal rozhodčím o poznání vylepšený balíček formy i svalů, než ten, jakým se prezentoval v 2018. Což o to, že měl napruhovaný zadek. Vážně tohle ještě někoho zajímá. Hlavní je, že měl ty proužky na všech partiích, kde je to hezké a podstatné. O proužkách sice kulturistika není, ale pokud jsou proužky, tak bývá většinou skvělá forma. A pokud má formu Šádek, tak je o detaily a kvalitu postaráno. V tomto směru neměl v topce konkurenci.
New York vždy byl a i nadále je o svalech. V tomto směru je převelice důležité, že se Milan dokázal znovu posunout někam dál. Byl větší, než kdy předtím. A jelikož to zkombinoval s formou, tak i lepší, než kdy předtím.
V porovnání se svými soupeři, což je přesně to, o čem je kulturistika, byl komplexní. Měl všechno, kromě asi pouze spodku zad, který je už několik let jeho jedinou větší slabinou. Stehna, ruce, ramena, vršek zad, kvadricepsy. Solidní hamstringy. Všechno tam bylo a svaly byly skvěle vidět i přes to, že světla v New Yorku byla jako vždy hrozná. Milan byl tak dobrý, že je třetí místo férovým výsledkem.

Juan Morel

Juan má splněno. Po AC Jižní Amerika zvítězil i doma v New Yorku a potvrdil, že alespoň podle rozhodčích je lepší, než Akim Williams. Nemyslím si, že by měl letos Juan bojovat o Top 10 na Olympii, ale to své si splnil. Výborná práce. Zatím musí být spokojen-

James Hollingshead

V roce loňském jsme na prknech soutěže EVLS sledovali nejhorší možnou verzi britského kulturisty Jamese Hollingsheada. Ta letošní verze je fantastická a i on má šanci zabojovat o Olympii. Závody objíždět plánuje. Bohužel v NY se mu nepovedl závěr, který se zrovna jemu povést musí, jinak je to obrovský rozdíl oproti tomu, jak vypadá v Top formě. Pokud však jde o objemy, tak je na tom výborně. Drobné detaily v závěru a v Torontu může být znovu v Top 3. Tak si také myslím, že dopadne.

Akim Williams

Akim je borec. Letos byl nesmírně aktivním kulturistou. Bojoval, závodil a skvěle se prezentoval na všech závodech. Podle mě měl zvítězit hned několikrát. Nestalo se. Akim je však zpátky na Olympii. Jeho loňský rok je zapomenut, letos vše napravil a může si dát pauzičku až do Olympie. Jeho 24 bodů v žebříčku kvalifikace na velkou Olympii nikdo nepřekoná. Doufám, že na Olympii posune level připravenosti tam, kde ještě nebyl.

Tim Budesheim

Tim je v situaci jako Milan Šádek loni. Je sakra dobrý. Kvalitní, hezké tvary, super připravenost a všechno k sobě hezky pasuje. Bohužel rozhodčí v Americe ho neznají a kvůli tomu ani nechtějí dávat před známější borce. Šesté místo je úspěch, a však Tim měl být čtvrtý za Milanem. Sledujte ho, je to vynikající bodybuilder.

Jon Delarosa

Největší zklamání soutěže? Čtvrté místo je velkým dárkem pro Newyorčana, který za sebou nemá nejlepší období v osobním životě. Po kulturistické stránce už 4 roky nedělá progress, avšak od rozhodčích dostává dárky. Jon byl znovu z formy. I tentokrát byly jeho svaly bez šťávy. Je možné, že má v 34 letech to nejlepší za sebou. Bojím se, že ano.

Výsledky

1. Juan Morel
2. Akim Williams
3. Milan Šádek
4. Jonathan Delarosa
5. Luis Rodriguez
6. Tim Budesheim
7. Josh Wade
8. James Hollingshead
9. Justin Maki
10. Robin Strand
11. Joe Mackey
12. Andrew Hudson
13. Chris DiDomenico
14. Quincy Winklaar
15. Marc-Arthur Dautruchee
16. Camilo Diaz
16. Cesar Quispe
16. Derek Morgan
16. JoJo Ntiforo

Milan Šádek a Tim Budesheim