Norbert Majoroš – rozhovor: 30 dřepů se 170kg! Letos jde dobýt IPF

Norbert Majoroš

Slovenský silák, powerbuilder, powerlifter, Norbert Majoroš je úkaz! Pokud se o silové sporty zajímáte, tak jste na něj nejspíš už narazili. Tím spíš, pokud chodíte na Youtube, kde můžete sledovat projekt „Strength Wars„. I tam se totiž Noro poměřoval se siláky, kteří jsou často mnohem těžší, než on sám. Hlavní disciplínou „Ripperra“ je však silový trojboj.
V tomto sportu totiž patří mezi nejlepší Slováky. V mrtvém tahu pak mezi opravdovou elitu. A to i přes to, že jeho genetické předpoklady z něj dělají mistra v vytrvalostních sériích. Je libo 30 dřepů se 170kg? 10 opakování s 300kg na mrtvý tah? Nebo ještě vyšší počty opakování pro naprosto dechberoucí výkony? To je Noro Majoroš.
A právě Noro má pro rok 2019 zajímavou novinku, o kterou se s námi podělil. V roce 2019 by měl nastoupit v IPF! K mnohým titulům z pohárovek mimo IPF, nebo různým titulům pro národního šampiona, by tak mohl v roce 2019 přidat něco i v té nejsledovanější federaci.

Norbert Majoroš, Foto: Vladislav Maschl

Noro, začněme prosím krátkým představením. Mnoho našich čtenářů tě určitě nepozná.

Ahojte. Volám sa Norbert Majoroš. Na internetových fórach ma poznaju pod nickom „RIPPERR“. Mám 32 rokov a pochádzam z malej obce z okolia Michaloviec.

Jaké jsou tvé soutěžní, ale i tréninkové maximálky pro 1 opakování?

Moje súťažné maxima:
Drep 280kg
Bench 180kg
Mŕtvy ťah 315kg (na tréningu padlo 330kg)

Jaké výkony z řad těch vysokých počtu opakování bys vypíchl jako své nejlepší?

Teraz “vypichnem” moje vytrvalostné série, ktoré si najviac cením.

Drep 30x170kg

Bench 18x140kg

Mŕtvy ťah 10x300kg,

Zhyby s vlastnou váhou +20kg pre 20 opakovaní.

Jaký smysl mají tyto extrémní výkony, které kromě tebe moc lidí v našich končinách raději ani nikdy nevyzkouší?

Počty opakovaní mením v závislosti v akej fáze prípravy sa nachádzam. Vytrvalostné série ma rovnako napĺňajú a bavia ako tie silové. Proste endorfíny.

Jaké máš plány pro rok 2019? Vím, že se něco chystá. Co můžeš prozradit? O jaké výkony by ses rád pokusil?

Cieľ pre tento rok je posunúť svoje výkony ešte o kúsok vyššie. Cieľ je total 800kg do 105kg. To znamená, že tento rok chcem a plánujem súťažiť vo federácii IPF. Rozhodol som sa nadviazať spoluprácu s trénerom Vladimírom Popom, ktorého v tomto smere uznávam a verím, že mi pomôže s tohtoročnou súťažnou prípravou.
Od Míry si sľubujem prepracovanú prípravu a hlavne ideálne načasovanie formy a to všetko zúročiť na súťaži.

Jaké osobnosti ze světa silových sportů tě nejvíc ovlivnily a proč právě oni?

Kto ma pozná tak vie, že dosť dbám na techniku a moje vzory sa od toho odzrkadľujú. Spomeniem zopár mien ako Yuri Belkin, Jesse Norris, Bryce Krawczyk, Brett Gibss, atď.

Kde vidíš své limity, pokud jde o silové výkony? Na jaká kila pomýšlíš, až budeš jednou na vrcholu?

Mojím dlhodobým cieľom je pokoriť alebo dostať sa čo najbližšie k týmto číslam: drep 300kg, bench 200kg a mŕtvý ťah 350kg.

 

Norbert Majoroš, Foto: Vladislav Maschl

Norbert Majoroš, Foto: Vladislav Maschl