Sergio Oliva Jr.: tréninky před AC 2020 (nové video!)

Latinské rčení nomen omen (jméno znamení) odkazuje na to, kdy jméno osoby vyjadřuje charakteristickou vlastnost jejího nositele, V případě syna legendárního vítěze Mr. Olympia Sergia Olivy je tak předurčenost pro bodybuilding stvrzena nejen geneticky ale také etymologicky – potomek se totiž jmenuje naprosto stejně jako slavný táta.

Sergio Oliva Jr. na aktuálních fotografiích z přípravy na Arnold Classic 2020.

S takovým jménem pak ani není divu, že se Sergio Oliva junior vydal v otcových šlépějích, v roce 2015 získal profesionální licenci absolutním prvenstvím na NPC Nationals a v roce 2017 zaznamenal vítězný debut na renomované New York Pro. Na medailových stupíncích stanul i v roce 2018, když si z Chicago Pro a Tampa Pro odnesl pokaždé druhé místo. Vítr z plachet mu tak vzala teprve neklasifikovaná (mimo první patnáctku) příčka z Mr. Olympia 2018, po které si dopřál pauzu od závodění půldruhého roku.

Nikoliv však od tréninku, což se Sergio (35) chystá předvést již 7. března na pódiu prestižní Arnold Classic 2020 v americkém Columbusu (Ohio). Aby se tam ukázal v co nejlepší formě, o to usiluje (vedle odborníka na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta) také někdejší špičkový profík, dnes vyhledávaný trenér Chris Cormier. Sergio si jej dokonce před několika týdny nastěhoval k sobě domů do jihokalifornského San Diega, aby na něj dohlížel 24 hodin denně. Pod Cormierovým dohledem se odehrály i následující tréninky.

Sergio Oliva Jr.: trénink zad 4 týdny před Arnold Classic 2020

Sergio Oliva Jr.: trénink paží 5 týdnů před Arnold Classic 2020